Buksa postrachem bramkarzy w MLS. Cudowny gol. Polak o krok od rekordu [WIDEO]

Adam Buksa staje się postrachem bramkarzy w MLS. Polak zdobył cudowną bramkę w niedzielnym meczu FC Cincinnati - New England Revolution (2:3). To był szósty mecz ligowy z rzędu, w którym Buksa trafił do siatki. Polak idzie na klubowy rekord.

Jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze New England Revolution. W 17. minucie jeden z zawodników uderzył w słupek z dystansu, ale poprawka, która nastąpiła chwilę później, była już bezbłędna. Dodatkowo, był to kandydat do bramki sezonu. Po dośrodkowaniu w pole karne kapitalnymi "nożycami" popisał się Sebastian Lletget. Cincinnati wyrównało w 26. minucie, również po dośrodkowaniu w pole karne. Tam był Brandon Vazquez, który głową pokonał golkipera gości.

Piłkarze Wisły Kraków amp futbol zagrają w finale Ligi MistrzówWisła Kraków ograła Manchester City 7:0 i zagra w finale Ligi Mistrzów amp futbolu

Przepiękny gol Adama Buksy. Strzela w szóstym meczu z rzędu

Wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa zakończy się remisem, ale wtedy do akcji wkroczył właśnie Adam Buksa. W 43. minucie reprezentant Polski dostał podanie z prawej strony boiska w pole karne. Dostał piłkę trochę za plecy, ale co to za problem? Ustawiony bokiem do bramki kapitalnie uderzył piętką i zaskoczył bramkarza rywali. To był siódmy gol Buksy w szóstym kolejnym meczu ligowym. Polak tym samym zapisuje się w historii klubu. To druga tak długa seria w historii amerykańskiego klubu. Do wyrównania rekordu Buksa potrzebuje trafienia w kolejnym meczu. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Polak trafiał do siatki aż dziewięć razy w siedmiu meczach z rzędu (MLS i US Open Cup).

Sam mecz do końca był emocjonujący. W 58. minucie Cincinnati ponownie wyrównało. Po płaskim podaniu w pole karne piłkę mocno kopnął Alvaro Barreal, wbijając ją do bramki. W 80. minucie swój występ zakończył Buksa, który został zmieniony przez Emę Boatenga. Ostatnie słowo należało do New England Revolution. W 89. minucie decydującego gola na 3:2 zdobył Thomas McNamara. On również popisał się kapitalnym strzałem ze skraju pola karnego w kierunku dalszego słupka.

Jerzy BrzęczekMedia: Wisła Kraków podjęła decyzję ws. Jerzego Brzęczka. Zostaje

New England Revolution zajmuje ósme miejsce w lidze MLS. Aktualnie notuje passę czterech meczów bez porażki (dwa zwycięstwa i dwa remisy). Do siódmej lokaty dającej prawo gry w play-offach klub Buksy traci jeden punkt. Aktualnie zajmuje je Atlanta United. Następny mecz drużyna Polaka zagra w niedzielę 29 maja, a rywalem będzie lider, Philadelphia Union.