"To obraza dla piłki nożnej". Hiszpanie reagują na decyzję Mbappe

Prezes La Liga Javier Tebas w zdecydowany sposób odniósł się do doniesień dotyczących przedłużenia kontraktu przez Kyliana Mbappe z PSG. Hiszpan określił je "obrazą dla piłki nożnej". Władze ligi hiszpańskiej potwierdziły ponadto, że złożą skargę na PSG do odpowiednich organów UEFY, Francji oraz Unii Europejskiej.

Według medialnych doniesień Kylian Mbappe nie zdecyduje się na przejście do Realu Madryt i pozostanie w PSG. Piłkarz kuszony jest przez francuski klub ogromnymi zarobkami i za sam podpis pod nowym kontraktem miałby otrzymać 300 milionów euro. Obecna umowa zawodnika obowiązuje do końca czerwca.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Reprezentant Francji ma również zarabiać 100 milionów euro za rok gry oraz zachować prawa do swojego wizerunku, co skutkowałoby kolejnymi dochodami na konto zawodnika. Mbappe miał już poinformować władze Realu Madryt o swojej decyzji. 

Javier Tebas uderza w PSG. "Są tak samo niebezpieczni jak projekt Superligi" 

Na informacje o warunkach przedłużenia kontraktu przez Mbappe zareagował prezes La Ligi Javier Tebas: - To, co zamierza zrobić PSG, przedłużając kontrakt z Mbappe, oferując takie kwoty po stracie 700 milionów w ostatnich sezonach i posiadaniu pasków płacowych na poziomie 600 milionów euro jest obrazą dla piłki nożnej. Al-Khelafi (właściciel PSG przyp. red.) jest tak niebezpieczny jak projekt Superligi - napisał Hiszpan za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Ponadto jak przekazał Fabrizio Romano, La Liga potwierdziła, że zamierza złożyć oficjalną skargę przeciwko PSG do władz UEFA, organów administracyjnych Francji oraz odpowiednich organów Unii Europejskiej, z powodu naruszenia zasad finansowego fair play: - Mając na uwadze możliwe przedłużenie kontraktu przez Kyliana Mbappe w PSG, La Liga twierdzi, że tego typu umowa zagraża ekonomicznej równowadze europejskiej piłki nożnej, zagrażając w średnioterminowej perspektywie setkom tysięcy miejsc pracy i uczciwości sportowej - można przeczytać w oświadczeniu władz ligi. 

Komunikat dodaje, że władze ligi hiszpańskiej zamierzają walczyć o "zachowanie ekonomicznego ekosystemu europejskiego futbolu i jego zrównoważonego rozwoju". Nie jest to też pierwsza tego typu próba La Ligi. Wcześniej po skardze, UEFA nałożyła na PSG sankcje, które zostały jednak odwołane przez Sportowy Trybunał Arbitrażowy.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do ostatniej chwili o zakontraktowanie Mbappe walczył Real Madryt. Przez jakiś czas wydawało się, że Francuz zdecyduje się na przejście do hiszpańskiego klubu, jednak najprawdopodobniej tak się nie stanie. 23-latek dołączył do PSG w lipcu 2018 roku z AS Monaco za 145 milionów euro. Od tego czasu rozegrał 216 spotkań, podczas których zdobył 168 bramek oraz zaliczył 87 bramek.

Więcej o: