Serhij Rebrow dostał prezent od Putina. Od razu oddał go ojcu

Wojna w Ukrainie trwa od blisko trzech miesięcy. Coraz więcej sportowców odnosi się do tej sytuacji, a także potępia działania Władimira Putina. Teraz historię z udziałem prezydenta Rosji opowiedział były reprezentant Ukrainy, Serhij Rebrow. Jak się okazuje Putin w przeszłości lubił obdarowywać ukraińskich sportowców.

Serhij Rebrow występował w reprezentacji Ukrainy w latach 1992-2006. Podczas eliminacji do Mistrzostw Europy w 2000 roku Ukraina zmierzyła się z Rosją. W spotkaniu padł wynik 1:1, a Władimir Putin wręczył prezent jednemu z gwiazdorów ukraińskiego zespołu. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Rebrow wyznaje. Otrzymał zegarek od Władimira Putina

Spotkanie Rosji z Ukrainą decydowało bezpośrednio o tym, który z zespołów zagra w barażach do finałów Euro 2000. Remis 1:1 zapewnił baraże Ukrainie, a po zakończonym spotkaniu doszło do sensacyjnego wydarzenia. Opowiedział o nim Serhij Rebrow w ukraińskim programie "Prosta Czerwona" na YouTubie.

Jak się okazuje Władimir Putin czekał na ukraińskich piłkarzy w szatni i rozdał im pamiątkowe zegarki. Tak wydarzenie wspomina napastnik reprezentacji Ukrainy. - Putin już czekał w szatni. Ja też dostałem ten zegarek, ale od razu oddałem go ojcu. Nie znam nawet historii tego zegarka i gdzie jest teraz. Była na nim data meczu. Myśleli, że wygrają, a kiedy rozdawali zegarki, byli bardzo zdenerwowani.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Serhij Rebrow oddał zegarek ojcu. Nie chciał go mieć

Były ukraiński piłkarz, jak sam przyznaje nie potrzebował zegarka od Władimira Putina. Od razu po zakończonym spotkaniu oddał go swojemu ojcu. 

- Ten zegarek wtedy mnie nie interesował, prawie go nie widziałem. Oczywiście w tamtym czasie nikt nie myślał, że w dzisiejszych czasach zegarek nadawałby się tylko do zniszczenia - dodał były reprezentant Ukrainy odnosząc się do aktualnej sytuacji politycznej. 

Serhij Rebrow swoją karierę piłkarską zakończył w 2009 roku. Aktualnie jest trenerem zespołu Al-Ain FC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.