Nowy rekord. Kamil Grabara został wybrany piłkarzem miesiąca

Kamil Grabara znakomicie radzi sobie w tym sezonie w barwach FC Kopenhaga. Polski bramkarz właśnie został wybrany najlepszym piłkarzem miesiąca w duńskiej lidze.

Ostatnio Kamil Grabara ponownie został bohaterem ekipy Kopenhagi. Polski bramkarz obronił rzut karny w kluczowym dla zespołu momencie i może liczyć na prezent od kolegi z drużyny w postaci 20 piw. Jak się jednak okazuje, to nie jest jedyne wyróżnienie, na jakie mógł liczyć. 

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Kamil Grabara bohaterem w duńskiej lidze

Dzięki temu, że w sezonie 2021/2022 ponad połowa meczów, w których brał udział, zakończyła się dla niego z czystym kontem, coraz więcej mówi się o bramkarzu. Kapitalne są też jego interwencje, dzięki którym już nie raz uratował swój zespół przed porażką. 

Szykuje się afera w Premier League. Drużyny walczące o utrzymanie pytają o EvertonSzykuje się afera w Premier League. Drużyny walczące o utrzymanie pytają o Everton

Tak było chociażby pierwszego dnia maja, kiedy FC Kopenhaga grała z Midtjylland. Wówczas Nicolai Boilesen zagrywał piłkę w kierunku bramki strzeżonej przez Polaka. Nie spojrzał, gdzie ustawiony jest golkiper. Grabara zareagował jednak w znakomity sposób. Na interwencję po bezmyślnym zachowaniu kolegi z drużyny nie było zbyt wiele czasu. Zdążył jednak i uratował swój zespół. Interwencja zostanie zapamiętana na długo.

23-latek za swoją niebywałą grę został uhonorowany. Jego klub podzielił się w mediach społecznościowych wieścią, że Kamil Grabara został wybrany piłkarzem miesiąca duńskiej ligi. W tym sezonie ustanowił także nowy rekord ligi duńskiej bez straconej bramki. Polski bramkarz był niepokonany przez 764 minuty. - Cóż, muszę wam coś powiedzieć, jestem dzisiaj naprawdę szczęśliwy - napisał na Twitterze 15 maja. To po tym, jak obronił rzut karny w meczu przeciwko Randers FC.

Wszystko to sprawia, że zainteresowane są nim najlepsze kluby w Europie. "Nie ma co ukrywać, że Kamil Grabara zaczyna mieć poważne oferty z klubów z lig TOP 5. W Kopenhadze czuje się naprawdę dobrze i będzie tam walczył o fazę grupową Ligi Mistrzów. Gdzieś tam pytają kluby, czy gdzieś go nie wyciągnąć. Tutaj myślę, ze obóz Grabary będzie mieć swoje kluczowe zdanie, co robić dalej" - powiedział ostatnio w programie "Okno Transferowe" Tomasz Włodarczyk. "Są kluby, które się nim interesują i tę Ligę Mistrzów już mają zapewnioną" - dodał jeszcze dziennikarz portalu meczyki.pl. 

Więcej o: