UEFA odebrała Rosji kolejną kasową imprezę

Po inwazji Rosji na Ukrainę rosyjski sport dotknęło wiele sankcji. Najpierw kraj utracił prawo do organizacji finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jak informuje ESPN, UEFA pójdzie o krok dalej i ma przenieść finał Superpucharu Europy poza terytorium Rosji.

Po inwazji Rosji na Ukrainę, rosyjski sport przestał mieć jakiekolwiek znaczenie na arenie międzynarodowej. UEFA wykluczyła krajowe kluby oraz reprezentacje ze wszystkich turniejów. Z tego powodu wielu zagranicznych piłkarzy postanowiło opuścić rosyjską ligę. Taką decyzję podjął między innymi Grzegorz Krychowiak

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Kolejne sankcje wymierzone w Rosję. UEFA ma odebrać prawa do organizacji Superpucharu

UEFA nie poprzestała jednak tylko na wykluczeniu rosyjskich klubów z udziału w pucharach. Działacze poszli o krok dalej i odebrali Rosji także organizację finału Ligi Mistrzów. Początkowo miał się odbyć w Sankt-Petersburgu, ale został przeniesiony do Paryża. Na tym sankcje się nie kończą. Jak informuje ESPN, UEFA ma odebrać Rosji organizację Superpucharu Europy w 2023 roku.

Początkowo mecz miał się odbyć na Ak Bars Arena w Kazaniu w sierpniu 2023 roku. Stadion został wybrany w 2020 roku, ale ostatnie wydarzenia skłaniają UEFĘ do przeniesienia imprezy do innego kraju. Zdaniem mediów, działacze rozglądają się już za nowym gospodarzem. Na ten moment są to niepotwierdzone informacje i należy poczekać na oficjalne stanowisko UEFY w tej sprawie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Superpucharze Europy grają ze sobą zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W tym roku spotkanie odbędzie się na Olympic Stadium w Helsinkach. Obecnie znamy tylko jednego finalistę. Jest nim Eintracht Frankfurt, który wygrał Ligę Europy, pokonując w decydującym meczu Rangers po serii rzutów karnych. Niemiecki klub czeka na rywala, którym będzie Real Madryt lub Liverpool, które 28 maja zmierzą się w finale Ligi Mistrzów. 

Więcej o: