Popykane aż miło. Wisła Kraków awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Pochwalił sam Boniek [WIDEO]

Aż cztery gole strzelili piłkarze Wisły Kraków w meczu grupowym Ligi Mistrzów Amp futbolu przeciwko AFC Tbilisi (4:1). W kolejnym spotkaniu wygrali zaś 2:1 z Flamencos Amputados Sur. Ich postawa została doceniona przez wielu kibiców. Krótki, lecz wymowny komentarz pod nagraniem z bramkami z pierwszego starcia opublikował też Zbigniew Boniek.

Pierwsze minuty piątkowego spotkania nie ułożyły się najlepiej dla Wisły Kraków. Zespół bardzo szybko stracił bramkę, ale to nie podcięło mu skrzydeł. Niedługo później krakowianie popisali się fenomenalną akcją. Piłkę ze środka pola wyprowadził Krystian Kapłon, który zagrał na jeden kontakt z Jakubem Kożuchem i oddał ją na koniec do lepiej ustawionego Kamila Grygiela, by 21-latek doprowadził do remisu.

Jeszcze przed przerwą Grygiel wyprowadził Wisłę Kraków na prowadzenie po fatalnym błędzie bramkarza AFC Tbilisi. Kilka minut później trzeciego gola i to bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił zaś Jakub Kożuch. Wisła jeszcze na koniec spotkania zdobyła czwartą bramkę. Autorem trafienia był Przemysław Świercz, a asystował mu Kamil Grygiel.

Wisła Kraków odnosi sukcesy, ale... w Amp futbolu. Trzy punkty w Lidze Mistrzów

Wyczyn zawodników Wisły Kraków został szeroko skomentowany w mediach społecznościowych. Bramki strzelone przez wiślaków widział też Zbigniew Boniek, niegdyś prezes PZPN. 66-latek nie użył słów do opisania wyczynu Wisły, ale wykorzystał za to emotikony, które oznaczały oklaski dla całego zespołu.

Wisła Kraków w Amp futbolu radzi sobie znacznie lepiej, niż pierwsza drużyna piłki nożnej. Kilka dni temu po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom mieliśmy już pewność, że "Biała Gwiazda" nie utrzyma się w ekstraklasie i w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze. To pierwsza taka sytuacja Wisły Kraków od 26 lat. Władze klubu zapewniają jednak, że będzie to tylko jednorazowa wpadka, a Wisła zagra w ekstraklasie już w latach 2023/24

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W dniach 20-22 maja 2022 roku odbywa się trzecia edycja turnieju Ligi Mistrzów Amp futbolu. W zawodach bierze udział osiem drużyn z Europy, które w ubiegłym roku wywalczyły w swoich krajach mistrzowskie tytuły w tej odmianie piłki nożnej. Są to – obok Wisły Kraków – Manchester City (Anglia), Vicenza Calcio (Włochy), Etimesgut Belediyesi (Turcja), Flamencos Amputados Sur (Hiszpania), AFC Tbilisi (Gruzja), FC JOUY-LE-MOUTIER (Francja) i Qarabag FK (Azerbejdżan).

Jeszcze tego samego dnia Wisła Kraków rozegrała kolejne spotkanie fazy grupowej. Jej rywalem było Flamencos Amputados Sur. Zawodnicy krakowskiego klubu wygrali to spotkanie 2:1, co daje awans do półfinału turnieju z pierwszego miejsca w grupie. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem Wisły.