Rafał Augustyniak zmienia klub. Opuszcza Rosję. Decyzja podjęta

Rafał Augustyniak podjął ważną decyzję w kontekście dalszej kariery. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Polak nie przedłuży kontraktu z Uralem Jekaterynburg. Mimo licznych ofert z innych klubów rosyjskiej ligi, 28-latek nie zamierza pozostawać w kraju najeźdźcy i już tego lata będzie szukał zatrudnienia za granicą.

Po inwazji Władimira Putina na naszych wschodnich sąsiadów wielu sportowców postanowiło opuścić kraj najeźdźcy. Z pomocą przyszła FIFA, która wydłużyła okno transferowe dla zagranicznych zawodników w lidze ukraińskiej oraz rosyjskiej. Z takiej możliwości skorzystał chociażby Grzegorz Krychowiak, który już po kilku dniach opuścił FK Krasnodar i poszukał zatrudnienia w Grecji. Inaczej postąpił Rafał Augustyniak, który pozostał w Uralu Jekateryburg. 

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Rafał Augustyniak opuści Rosję. Niepewna przyszłość jednokrotnego reprezentanta Polski

Mimo kontynuowania współpracy z rosyjskim klubem, 28-latek już wcześniej zapowiedział, że nie zamierza występować w barwach obecnego pracodawcy w przyszłym sezonie. Po wybuchu wojny Augustyniak przerwał rozmowy na temat przedłużenia kontraktu, który wygasa już 30 czerwca. W związku z podjętą decyzją Polak musi poszukać nowego zatrudnienia.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Robert Lewandowski w meczu Bayern Monachium - VfB StuttgartNiemcy ostrzegają Lewandowskiego. I przywołują przypadek Messiego

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk w programie "Okno transferowe" na kanale Meczyki.pl na Youtubie, 28-latek otrzymał oferty od innych rosyjskich klubów, ale każdą z nich odrzucił. Augustyniak jest zdeterminowany, by wyjechać z kraju najeźdźcy. Jak na razie nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie wystąpi Polak. Nie można wykluczać powrotu do Ekstraklasy, w której grał przed transferem do Rosji. W przeszłości był związany między innymi z Jagiellonią Białystok, Widzewem Łódź oraz Miedzią Legnica, z której latem 2019 roku przeniósł się do Uralu Jekateryburg. Doświadczenie zebrane na zagranicznych boiskach może być dużym wzmocnieniem dla polskich drużyn. 

France Soccer League OneJulen Lopetegui może zostać nowym trenerem PSG

W tym sezonie 28-latek wystąpił w 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Augustyniak jest również jednokrotnym reprezentantem Polski - zadebiutował w spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw świata przeciwko Anglii (1:2). 

Więcej o: