Daria Kasatkina z Rosji żałuje Roberta Lewandowskiego. "Największa tragedia"

- Największą tragedią było to, że Robert Lewandowski nie zdobył Złotej Piłki w zeszłym roku. Teraz już nie można cofnąć czasu - powiedziała Daria Kasatkina w rozmowie z portalem sport-express.ru. Rosyjska tenisistka odniosła się też do plotek łączących Lewandowskiego z jej ulubionym klubem, czyli FC Barceloną.

Robert Lewandowski nie przedłuży wygasającego kontraktu z Bayernem Monachium i odejdzie z Bundesligi w najbliższym oknie transferowym lub po zakończeniu przyszłego sezonu. Wiele wskazuje na to, że nowym klubem kapitana biało-czerwonych będzie FC Barcelona, która powinna zapłacić Bayernowi 35-40 milionów euro. Według najnowszych doniesień Lewandowski miałby zarabiać w Hiszpanii dziewięć milionów euro netto rocznie, co oznaczałoby sporą obniżkę zarobków w porównaniu do obecnej umowy z Bayernem Monachium.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Daria Kasatkina czeka na Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie. "Ciekawe"

Daria Kasatkina rozmawiała z portalem sport-express.ru przed rozpoczęciem French Open. Najwyżej sklasyfikowana rosyjska tenisistka jest prywatnie kibicką FC Barcelony i nie ukrywa zadowolenia z pracy Xaviego. - To była dobra robota, ale nawet jakby Xavi radził sobie gorzej, to mówiłabym, że jest świetny. Po odejściu Koemana widać, że gra Barcelony jest dużo lepsza. Po odejściu Messiego, tak jak inni, najbardziej lubię Pedriego. To przyszłość klubu - powiedziała.

Kasatkina uważa, że Karim Benzema najbardziej zasługuje na Złotą Piłkę w tym roku, ale jednocześnie postanowiła nawiązać do zeszłorocznych wyników plebiscytu. - Patrząc logicznie, to Benzema zasługuje na tę nagrodę. Najbardziej tragiczne jest to, że w zeszłym roku Lewandowski nie wygrał Złotej Piłki, ale czasu nie można cofnąć. Robert jest niesamowicie fajny, ale chyba go już nie pociąga ta nagroda - dodała Rosjanka. Jak tenisistka ocenia możliwy transfer Polaka do Barcelony? - Tak mówią, że przyjdzie. Ciekawie będzie go obserwować w Barcelonie - przyznaje.

Kasatkina wprost o zachowaniu ATP i WTA ws. tenisistów z Rosji. "Pracodawca nas wspiera"

Daria Kasatkina postanowiła się wypowiedzieć nt. działań ATP i WTA ws. tenisistów z Rosji i Białorusi. Tenisistka nie ukrywa zadowolenia z działań władz, które sprzeciwiają się m.in. decyzji Wimbledonu o wykluczeniu zawodników z tego kraju. - Miło, że się wstawili za nami, ale sytuacja nie jest łatwa. Nie chcemy stracić pracy, więc dobrze, że pracodawca nas wspiera. To trudne czasy dla Ukraińców i ich kraju, w nieprawdopodobnym stopniu. Ale w kwestii turniejów niewiele od nas zależy - skwitowała Kasatkina.

Więcej o: