Talent Bayernu nie chce reprezentować Niemiec. Woli inny kraj

Utalentowany piłkarz Bayernu nie chce reprezentować Niemiec. Malik Tillman zdecydował, że w dorosłej karierze będzie grał w barwach kraju swojego ojca, czyli Stanów Zjednoczonych.

Malik Tillman z Bayernu Monachium przeszedł właściwie przez wszystkie wiekowe etapy w piłkarskie reprezentacji Niemiec od 15 roku życia. Teraz jednak stwierdził, że nie chce grać w przyszłości dla naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego właśnie zdecydował, że chce reprezentować Stany Zjednoczone.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Talent Bayernu Monachium nie chce reprezentować Niemiec

Selekcjoner reprezentacji Niemiec do lat 21 jest zaskoczony i zasmucony decyzją młodego piłkarza. - Wypromowaliśmy go jako młodego zawodnika w U21, pokładaliśmy w nim duże nadzieje i daliśmy mu treningi meczowe. Ponadto prowadziliśmy intensywne rozmowy na temat jego perspektywy w seniorskiej kadrze narodowej - powiedział Antonio Di Salvo. 

Szewczenko: Kto udzielił największego wsparcia? Robert LewandowskiSzewczenko: Kto udzielił największego wsparcia? Robert Lewandowski

Sęk w tym, że piłkarz urodzony w Norymberdze, nie widzi większych szans na powołanie do reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów na mundial w 2026 roku. A start w tej najważniejszej imprezie to przecież marzenie każdego piłkarza. Większe szanse będzie miał na to w USA. W barwach tego kraju rozegrał dwa mecze do lat 15. W Niemczech na międzynarodowej arenie nie wystąpił ani razu. To pozwala mu na przejście za ocean, by reprezentować kraj pochodzenia swojego ojca. 

Tillman jest kolegą klubowym Roberta Lewandowskiego. W tym sezonie zaliczył cztery występy dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. Raz był nawet w podstawowej jedenastce. Grając z Pucharze Niemiec strzelił swojego pierwszego profesjonalnego gola przeciwko Bremer SV (12:0). Napastnik dwukrotnie znalazł się też w składzie Bawarczyków w meczach Ligi Mistrzów

Reprezentacja USA mężczyzn rozegra w czerwcu cztery mecze. To dwa spotkania towarzyskie z Marokiem i Urugwajem 1 i 5 czerwca oraz dwa mecze w ramach Ligi Narodów z Grenadą i Salwadorem 10 i 14 czerwca. Trener Gregg Berhalter nie ogłosił jeszcze składu na obóz przed tą serią reprezentacyjnych spotkań.

Więcej o: