Oficjalnie: Czterech Polaków sędziami na mundialu w Katarze. FIFA publikuje listę

Czterech Polaków znalazło się w grupie sędziów, którzy będą prowadzić mecze mistrzostw świata w Katarze. FIFA opublikowała oficjalną listę arbitrów, a na niej znaleźli się Szymon Marciniak, Tomasz Listkiewicz, Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Kwiatkowski.

O nominacjach Polaków do składów sędziowskich mistrzostw świata w Katarze wiedzieliśmy już w grudniu ubiegłego roku. FIFA opublikowała wtedy listę arbitrów, którzy w styczniu przeszli specjalne szkolenie przygotowujące ich do prowadzenia meczów MŚ 2022. W tym celu powołano z UEFA łącznie 36 sędziów: 20 głównych i szesnastu VAR. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Marciniak, Listkiewicz, Sokolnicki i Kwiatkowski. Czterech Polaków powołanych na MŚ 2022

W czwartek Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN opublikował oficjalną listę sędziów, którzy zakwalifikowali się do prowadzenia meczów mistrzostw świata. W grupie 36 głównych arbitrów z całego świata znalazło się miejsce dla prawdopodobnie najbardziej znanego sędziego z Polski, Szymona Marciniaka. Nie tak dawno 41-latek poprowadził półfinał Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Villarrealem, za co zebrał bardzo dobre oceny.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nieudana interwencja Gabriela SloninyCo za wpadka Sloniny. Nowy reprezentant Polski był w szoku po interwencji [WIDEO]

Kolejnymi arbitrami z Polski, którzy znaleźli się w gronie powołanych na MŚ 2022 są Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Obaj znaleźli się w grupie 69 sędziów asystentów. Tomasz Kwiatkowski natomiast będzie odpowiedzialny w polskim zespole za analizę VAR. W sumie FIFA powołała do tego zadania 24 osoby, między które zostaną rozdzielone mecze. 

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy raz, gdy Szymon Marciniak poprowadzi mecze mistrzostw świata. Na ostatnich MŚ w Rosji był głównym arbitrem dwóch meczów fazy grupowej: Argentyna - Islandia (1:1) oraz Niemcy - Szwecja (2:1). Marciniak był również obecny na meczach eliminacji MŚ oraz na mistrzostwach Europy. 

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Reprezentacja Polski będzie rywalizować o najwyższe cele zaczynając turniej w grupie C. Jej rywalami będą Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna. Z grupowymi rywalami zmierzymy się w tej kolejności. Mecze zostaną rozegrane kolejno: 22 listopada, 26 listopada i 30 listopada

Więcej o: