Szewczenko: Kto udzielił największego wsparcia? Robert Lewandowski

- Kto udzielił największego wsparcia? Myślę, że Robert Lewandowski - powiedział Andrij Szewczenko na pytanie o pomoc Ukrainie w czasie wojny. Były reprezentant i selekcjoner męskiej drużyny narodowej powiedział w jednym z wywiadów, że Polak zrobił wiele dla ojczyzny.

Reprezentacja Polski była pierwszą drużyną narodową, która otwarcie oznajmiła, że nie będzie grała z Rosją przez zbrojny atak na Ukrainę. Pod oświadczeniem podpisali się piłkarze kadry Czesława Michniewicza, w tym Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

"Jako kapitan będę rozmawiał z kolegami z drużyny, aby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN" - pisał kapitan naszej kadry na Twitterze. "Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje" - wskazywał już po decyzji PZPN o rezygnacji ze spotkania.

Lewandowski doceniany przez Ukraińców. "Zrobił wiele"

Od wybuchu wojny w Ukrainie minęły blisko trzy miesiące. W tym czasie Lewandowski zrobił dużo więcej. Już dwa dni po ataku wojska rosyjskiego Polak pojawił się na meczu z Eintrachtem Frankfurt z kapitańską opaską w barwach ukraińskiej flagi. Niedługo później zerwał kontrakt z firmą Huawei, który miał świadczyć pomoc Rosji w trakcie wojny. 

Bayern chce Mane, ale pojawił się Bayern chce Mane, ale pojawił się "nowy faworyt". Kierunek Paryż?

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagraniczni dziennikarze wielokrotnie chwalili Polaka za jego postawę. Dołączył do nich Andrij Szewczenko. - Kto udzielił największego wsparcia? Myślę, że to Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski. Zrobił wiele - powiedział były reprezentant Ukrainy portalowi Tribuna.com. 

- W Anglii, na poziomie Premier League, jest wsparcie dla drużyn, także we Włoszech. Każda drużyna zawsze publikuje posty przed meczem, robi zdjęcia "STOP WOJNIE". Dzisiaj trwa pewna kampania, aby zatrzymać tę wojnę i pomóc Ukrainie - dodał chwilę później. 

Nie tylko Robert Lewandowski, ale cała Polska stara się pomóc Ukraińcom jak może. W aspekcie sportowym PZPN oznajmił ostatnio, że udostępni stadiony na mecze drużyny narodowej tego kraju. Spotkania w roli gospodarza reprezentacji Ukrainy z Armenią, jak i Irlandią, odbędą się w Łodzi, na otwartym niedawno stadionie ŁKS-u

Więcej o: