Polski biznesmen "zrobił coś fantastycznego" we Francji. "Dajcie mi się pocieszyć"

FC Nantes zdobyło Puchar Francji. Drużyna, której właścicielem jest Polak Waldemar Kita pokonała na Stade de France OGC Nice 1:0. To największy sukces klubu od 2001 roku, gdy zdobyli mistrzostwo kraju. Mimo to francuscy kibice oraz media nie pozostawiają na Polaku suchej nitki. Kita w rozmowie z Onetem odpowiada na zarzuty. - Może tak się dzieje dlatego, że jestem Polakiem? - stwierdził.

FC Nantes zdobywcą Pucharu Francji. Podopieczni Antoine'a Kombouaré pokonała 7 maja na Stade de France OGC Nice 1:0. Bramkę na wagę tytułu zdobył w 47. minucie z rzutu karnego Ludovic Blas. To czwarty puchar kraju w historii "Kanarków". Ostatni tytuł zdobyli w 2000 roku. 

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Angel Di Maria czuje się Angel Di Maria czuje się "zdradzony" przez PSG. Pożegnania nie będzie

Kita o zarzutach kibiców: "Może dlatego, że jestem Polakiem?"

Właścicielem i prezesem zwycięskiej drużyny od lat jest Waldemar Kita. Pochodzący ze Szczecina biznesmen od lat jest atakowany przez kibiców oraz tamtejsze media. 69-latkowi zarzuca się złe prowadzenie francuskiego klubu. Zdaniem Kity, może to być spowodowane pochodzeniem biznesmena. - Może tak się dzieje dlatego, że jestem Polakiem? Cholera wie - stwierdził. Mimo to stara się nie przejmować zarzutami ze strony kibiców i wciąż angażuje się w życie klubu. 

- Lubię futbol i lubię się tym zajmować, ale faktycznie prowadzenie klubu jest skomplikowane - podkreślał w rozmowie z Onetem

Kita od jakiegoś czasu zapowiada sprzedaż francuskiego klubu, ale póki co chętnych brak. W rozmowie z portalem ujawnił, że kupnem Nantes wciąż jest zainteresowany Mickaël Landreau, ale zdaniem 69-latka "nie jest to poważna propozycja". Pytany o to, czy na pewno chce sprzedać "Kanarków" odpowiada: 

- Dajcie mi się pocieszyć tym sukcesem. Pan też może być dumny, że Polak mógł we Francji zrobić coś fantastycznego. Można pokazać to pozytywnie, a nie tylko zastanawiać się, czy sprzedam klub - stwierdził.

France Soccer League OneTransfer Mbappe przesądzony? Ze sklepu PSG znikają jego koszulki

To pierwszy puchar Kity

Kita kupił Nantes w 2007 roku po sprzedaży firmy Corneal amerykańskiemu gigantowi Allergan (producentowi botoksu). Pod jego rządami gra "Kanarków" jest ciągłą sinusoidą, a w 2009 roku drużyna spadła na trzy sezony do Ligue 2. Po 37 kolejkach Nantes zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 54. punktów. Zdobycie Pucharu Francji to największy sukces klubu od czasu, gdy klub przejął polski biznesmen. 

Więcej o: