Ważna decyzja gwiazdora Barcelony. Zakończył karierę reprezentacyjną

Pierre-Emerick Aubameyang chce skupić się tylko na FC Barcelonie. Napastnik zdecydował się zakończyć karierę w reprezentacji Gabonu. - Będę miał wiele dobrych wspomnień. Chciałbym podziękować Gabończykom, którzy wspierali mnie na dobre i na złe - napisał Aubameyang w oficjalnym oświadczeniu.

Reprezentacja Gabonu rywalizowała w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki o jak najlepszy wynik i zakończyła rywalizację na 1/8 finału, gdzie Burkina Faso okazało się lepsze w rzutach karnych. Kadrę nie wspomógł m.in. Pierre-Emerick Aubameyang, który przed imprezą bawił się w Dubaju, a później uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Napastnik został odsunięty od kadry - oficjalnie przez COVID-19, nieoficjalnie przez swoje zachowanie.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

"Pojawiły się problemy, które będzie ciężko rozwiązać, a dodatkowo pojawiają się takie plotki. W dużym skrócie zdrowie jest najważniejsze i muszę o nie zadbać, ale nie będę odnosił się do tych fałszywych informacji" - napisał Aubameyang na Instagramie.

Pierre-Emerick Aubameyang skupia się na Barcelonie. Kończy karierę w kadrze

Gabońska federacja poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Pierre-Emerick Aubameyang postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną. To oznacza, że licznik napastnika zatrzyma się na 72 meczach i 30 zdobytych bramkach. "Po 13 latach reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę karierę w kadrze. Chciałbym podziękować Gabończykom, którzy wspierali mnie na dobre i na złe. Będę miał wiele dobrych wspomnień" - rozpoczął.

"Dzielenie się moim debiutem z ludźmi było czymś niezapomnianym. Dziękuję prezydentowi, wszystkim trenerom, pracownikom i innym zawodnikom. Dziękuję też mojemu ojcu, który sprawił, że chciałem być taki jak on. Mam nadzieję, że był ze mnie dumny" - dodaje napastnik Barcelony. Pierre Aubameyang występował w kadrze Gabonu na pozycji środkowego obrońcy i zagrał 80 meczów w narodowych barwach.

Tym samym Pierre-Emerick Aubameyang może się w pełni skupić na grze w FC Barcelonie, do której trafił na początku tego roku. Były napastnik Arsenalu strzelił już 13 goli w tym sezonie i zrównał się z Memphisem Depayem, który do tej pory był najlepszym strzelcem Barcelony. Wynik Gabończyka może robić wrażenie, bo zagrał w 20 meczach we wszystkich rozgrywkach. Umowa Aubameyanga z FC Barceloną jest ważna do końca czerwca 2025 roku.

Więcej o: