Stadion Króla ugości reprezentację Ukrainy. Dwa mecze Ligi Narodów w Polsce

To już jest jasne. Reprezentacja Ukrainy obydwa swoje mecze w roli gospodarza Ligi Narodów rozegra w Polsce. Zarówno spotkanie z Armenią, jak i Irlandią, odbędą się w Łodzi, na otwartym niedawno stadionie ŁKS-u.

Reprezentacja Ukrainy rozpoczęła granie w spotkaniach towarzyskich - swoich pierwszych oficjalnych meczach od rozpoczęcia agresji Rosji. W Moenchengladbach pokonali Borussię 2:1, a w środę ich kolejnym rywalem będzie HNK Rijeka. Przed nimi jednak znacznie ważniejsze spotkania.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

11 czerwca Ukraina zmierzy się w spotkaniu Ligi Narodów z Armenią, a trzy dni później ich rywalem będzie Irlandia. Jest oczywiste, że reprezentacja Ukrainy nie może rozegrać tych spotkań we własnym kraju, dlatego trwały poszukiwania stadionów, gdzie będzie możliwe rozegranie ich spotkań w roli gospodarza.

Oficjalnie: Ukraina zagra mecze Ligi Narodów w Polsce

Już oficjalnie wiadomo, że obydwa spotkania Ukraińcy rozegrają w Polsce. Co więcej, obydwa rozegrane zostaną w Łodzi. Chodzi o obiekt ŁKS-u, stadion im. Władysława Króla, który niedawno został oficjalnie otwarty.

Tu pojawił się jednak duży problem. Na tym samym stadionie, oprócz spotkań reprezentacji Ukrainy, odbędzie się także mecz reprezentacji Polski U-21, która 7 czerwca podejmie Niemców. Z tego powodu, aby zadbać o murawę na stadionie ŁKS-u, która oprócz trzech spotkań będzie musiała przetrwać także sześć oficjalnych treningów, nieoficjalne treningi wszystkich reprezentacji odbywać będą się z kolei na stadionie Widzewa.

Więcej o: