Chiellini ledwie pożegnał się z Juventusem, już dostał ofertę. Konkretną

Giorgio Chiellini po odejściu z Juventusu może trafić do ligi MLS. Jak informuje Fabrizio Romano, oficjalną propozycję mistrzowi Europy przedstawił klub Los Angeles FC.

Kilka tygodni temu stało się jasne, że Giorgio Chiellini po sezonie 2021/22 opuści Juventus. Włoski stoper w drużynie Bianconerich przez 17 lat i w tym czasie rozegrał łącznie 559 spotkań. Poniedziałkowe spotkanie z Lazio (2:2) było jego ostatnim domowym meczem w barwach Juventusu w karierze. Piłkarz został zmieniony przez Matthijsa de Ligta symbolicznie, bo w 17. minucie meczu (z racji na 17 lat spędzonych w klubie, i opuszczał boisko ze łzami w oczach.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Giorgio Chiellini opuści Juventus jako wolny zawodnik, gdyż z końcem czerwca wygaśnie jego kontrakt z Juventusem. - To całkowicie mój wybór. Cieszę się, że odchodzę grając na tak wysokim poziomie. Od lat mówiłem, ze nie chce tego robić cierpiąc. Dałem z siebie wszystko. Wkrótce będę największym kibicem Juventusu. Po tylu latach w tym klubie nie można się z tego otrząsnąć - mówił o swoim odejściu z Juve 37-letni obrońca.

Piękne obrazki w Turynie. Chiellini i Dybala we łzach pożegnali się z JuventusemPiękne obrazki w Turynie. Chiellini i Dybala we łzach pożegnali się z Juventusem

Klub z MLS złożył oficjalną ofertę Chielliniemu

Wiele wskazuje na to, że Giorgio Chiellini opuści Europę i na zakończenie kariery przeniesie się do amerykańskiej ligi Major League Soccer. Kilka tamtejszych klubów jest nim zainteresowanych, a najpoważniej do tematu podchodzi Los Angeles FC.

Jak poinformował Fabrizio Romano, LAFC złożyli Chielliniemu oficjalną ofertę kontraktu i teraz czekają na odpowiedź samego zawodnika. 

Los Angeles FC to aktualny lider konferencji zachodniej w MLS. Zespół z "Miasta Aniołów" zdobył 23 punkty w jedenastu kolejkach, a w jego barwach gra m.in. doświadczony Meksykanin Carlos Vela. 

Więcej o: