Buksa się nie zatrzymuje. Zdobył kolejne gole i wyrównał klubowy rekord [WIDEO]

Adam Buksa kontunuuje fantastyczną serię w amerykańskiej lidze MLS. Napasnik New England Revolution zdobył gola już w piątym meczu z rzędu. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Atlanty United.

Adam Buksa w niedzielę zaliczył kolejny bardzo udany występ w barwach New England Revolution w lidze MLS. Reprezentant Polski dwa razy wpisał się na listę strzelców w meczu z Atlantą United. Dzięki trafieniom Buksy, jego drużyna zdołała zremisować na wyjeździe 2:2.

Adam Buksa się nie zatrzymuje. Zdobył dwa gole i wyrównał klubowy rekord

Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Atlanty. W 15. minucie meczu wynik otworzył Thiago Almada. Kwadrans później Adam Buksa doprowadził do wyrównania. Polak doskonale wykorzystał podanie Carlesa Gila i z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali, posyłając precyzyjne uderzenie po ziemi między jego nogami. Buksa podwyższył na 2:1 w 55. minucie. Świetnie opanował piłkę w polu karnym i mocnym strzałem posłał ją pod poprzeczkę. Atlanta wyrównała w 63. minucie za sprawą trafienia Luiza Araujo.

France Soccer League OneLeo Messi wróci do Barcelony? Ojciec piłkarza podsyca plotki [WIDEO]

Adam Buksa zdobył bramkę już w piątym meczu z rzędu. 25-latek tym samym wyrównał klubowy rekord New England Revolution. Został piątym zawodnikiem w historii swojego klubu, który zdobywał gole w pięciu kolejnych meczach sezonu zasadniczego MLS. Wcześniej sztuki tej dokonali jego kolega z drużyny Gustavo Bou, a także Clint Dempsey, Taylor Twellman i Wolde Harris.

New England Revolution po rozegraniu 11 meczów ligowych ma na koncie 12 punktów. Zespół plasuje się aktualnie na 11. miejscu w tabeli konferencji wschodniej MLS. Do miejsca dającego prawo gry w play-offach traci cztery punkty. Adam Buksa łącznie zdobył sześć goli i jest na siódmym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców. Prowadzi Jesus Ferreira z FC Dallas z dziewięcioma trafieniami.

Spain Soccer La LigaFC Barcelona wicemistrzem Hiszpanii. Dwa kluby już spadły z ligi. Łunin ratuje Real