Widzew znów zawiódł. Na awans musi jeszcze poczekać

Miedź Legnica pokonała Widzew Łódź 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 82. minucie Chuca. Porażka na Dolnym Śląsku sprawia, że łodzianie na awans do Ekstraklasy muszą jeszcze poczekać.

To był decydujący mecz dla Widzewa. Podopieczni Janusza Niedźwiadka w przypadku wygranej mogli świętować awans do Ekstraklasy. Wszystko dzięki Arce Gdynia, która zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale nie tylko, bo Łodzianie meczem w Legnicy chcieli zmazać plamy po blamażu z Resovią Rzeszów, gdy przegrali u siebie 1:4.

Jest oficjalny protest ws. zmiany Zagłębia Sosnowiec. Grozi im nawet walkowerJest oficjalny protest ws. zmiany Zagłębia Sosnowiec. Grozi im nawet walkower

Letniowski pozbawił Widzewa szansy

Już w pierwszych minutach spotkania to gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia. W sytuacji sam na sam znalazł się Zapolnik, ale znakomicie obronił to Ravas. W trzeciej minucie świetną okazję miał Śliwa, ale piłka poszybowała ponad bramką. Widzew kompletnie był bezradny. Goście nie potrafili skutecznie zagrozić Legniczanom, a z opresji wielokrotnie musiał ratować ich Ravas. I choć w liczbie strzałów przeważali gospodarze, to żaden z nich w pierwszej połowie nie trafił do bramki. Po pierwszych 45 minutach było 0:0.

W drugiej części spotkania to Widzew był blisko objęcia prowadzenia. W 77 minucie Hoogenhout sfaulował Kuna w polu karnym i sędzia Musiał podyktował jedenastkę. Tę mógł na gola zamienić Letniowski, ale jego strzał świetnie obronił Abramowicz. Chwilę później to gospodarze wykorzystali sytuację na gola. W 82. minucie Śliwa zgrał na wolne pole do Chuki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Chukę.

Stadion Króla w ŁodziŁKS Łódź może zbankrutować. 7 mln zł strat. "Sytuacja jest tragiczna"

Widzew musi szukać szansy

Miedź objęła prowadzenie i wynik ten nie zmienił się do 90 minuty. Gospodarze wygrali skromnie i jednocześnie zwiększyli swoją przewagę nad drugim Widzewem do 15 punktów. Z kolei łodzianie muszą jeszcze powalczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po 33 kolejkach Widzew ma 59 punktów, a trzecia w tabeli Arka traci do nich jeden punkt.