Szymański jednak zostanie w Dynamie? "Chciałbym, żeby Polacy usłyszeli"

- Nie została jescze podjęta decyzja w sprawie Szymańskiego. Po tym jak Polska ogłosiła nas wrogiem całego świata, a Sebastian nadal tu gra, chciałbym, żeby Polacy to usłyszeli - powiedział członek zarządu Dynama Moskwa Siergiej Stiepaszyn.

Po inwazji Rosji na Ukrainę rosyjski sport praktycznie przestał mieć znaczenie na arenie międzynarodowej. FIFA oraz UEFA wykluczyły tamtejsze kluby i zespół narodowy z udziału w jakichkolwiek europejskich rozgrywkach. Wielu piłkarzy postanowiło opuścić rosyjską ligę. Jednym z nich jest Grzegorz Krychowiak, który w marcu przeniósł się do AEK-u Ateny. 

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Członek zarządu Dynama Moskwa zabiera głos w sprawie przyszłości Szymańskiego

Na opuszczenie rosyjskiej ligi nie zdecydował się między innymi Sebastian Szymański. Polak nadal jest piłkarzem Dynama, a jego przyszłość pozostaje niewiadoma. Niedawno media informowały, że reprezentant Polski może trafić do Realu Betis. Na temat odejścia polskiego zawodnika z zespołu z Moskwy wypowiedział się członek zarządu tego klubu Siergiej Stiepaszyn. Jego słowa przytacza portal Sport-Express.ru.

- Jeśli chodzi o Sandro Schwartza (trener Dynama - przyp. red.) to będzie wyłącznie jego decyzja, czy zostać. Kręgosłup zespołu zostanie zachowany w stu procentach. Część piłkarzy odejdzie, część przyjdzie. Co do Szymańskiego jeszcze nie mam pewności. Decyzja nie została jeszcze podjęta. Po tym jak Polska ogłosiła nas wrogiem całego świata, a Sebastian nadal tu gra, chciałbym, żeby Polacy to usłyszeli - powiedział Stiepaszyn.

Jan Tomaszewski i Robert LewandowskiTomaszewski zniesmaczony zamieszaniem wokół Lewego. "Opera mydlana"

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sebastian Szymański przeniósł się do Dynama Moskwa w lipcu 2019 roku. Polak dobrze spisuje się w brawach rosyjskiego klubu w tym sezonie. Na ten moment w bieżących rozgrywkach wyszedł na boisko w 30 meczach, w których zdobył sześć bramek oraz zaliczył dziewięć asyst. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu Dynamo Moskwa zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów. 

Robert Lewandowski i Dietmar HamannJak zastąpić Lewandowskiego? Hamann poleca Kalajdzicia

Więcej o: