Rosjanie uderzają w Krychowiaka. "Grzegorz wyjechał bez pytania"

Grzegorz Krychowiak od marca gra w AEK Ateny. 32-latek przeszedł do ligi greckiej tuż po inwazji Rosji w Ukrainie. Rosyjskie media postanowiły przypomnieć o reprezentancie Polski i poświęciły mu kilka gorzkich słów. "Grzegorz wyjechał bez pytania" - pisze portal sport24.ru.

Odkąd pojawił się w Grecji, Grzegorz Krychowiak rozegrał wszystkie możliwe mecze ligowe. W środę miał okazję zagrać w siódmym meczu w nowych barwach. Polak nie dość, że zaliczył asystę, to jeszcze zdobył swoją drugą bramkę w AEK-u Ateny, stając się bohaterem meczu z Gianniną. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Grzegorz KrychowiakKrychowiak bohaterem w Grecji. "AEK musi zrobić wszystko, żeby go zatrzymać"

Rosjanie uderzają w Krychowiaka. "Wyjechał bez pytania"

Reprezentant Polski trafił do Aten po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy UEFA zezwoliła na bezpłatne wypożyczenia zawodników z ligi rosyjskiej za granicę. Jego umowa w Grecji obowiązuje do końca czerwca. Po jej zakończeniu Krychowiak ma wrócić do Krasnodaru, ale tylko na moment.

O Krychowiaku w ostatnich dniach zrobiło się głośno za sprawą tekstu portalu sport24.ru. Rosyjski portal poświęcił mu sporo uwagi. "Krychowiak nie tylko skorzystał z opcji [wyjazdu], ale miał też namawiać innych kolegów z drużyny do odejścia" - pisze portal, zarzucając mu, że "wyjechał z Rosji bez pytania". 

Grzegorz KrychowiakOkoński radzi Krychowiakowi: Powinien na dłużej zagościć w Grecji

Krychowiak trafi do Bundesligi?

Polak nie zamierza kontynuować kariery w Rosji. Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski może w przyszłym sezonie zagrać w jednej z mocniejszych lig. Już w marcu o jego angaż starała się m.in. Hertha Berlin. Ostatecznie piłkarz wylądował w Grecji, ale nie jest wykluczone, że latem trafi do Bundesligi.

Więcej o: