Charlotte Rohlin rozgrywa najważniejszy mecz w życiu. "Zapytałam, czy umrę"

Charlotte Rohlin przez lata reprezentowała Szwecję na arenach piłkarskich. Karierę zakończyła jakiś czas temu, ale rozgrywa jeszcze jeden, najważniejszy mecz. 41-latka walczy z ciężką chorobą.

Charlotte Rohlin to była reprezentantka Szwecji w piłce nożnej. W latach 2007-2015 zagrała dla kadry 77 spotkań. Najważniejszy mecz rozgrywa już po zakończeniu kariery. 41-latka toczy walkę z rakiem.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Erling HaalandHaaland będzie mógł odejść z City. Norweg zapewnił sobie korzystną klauzulę

Charlotte Rohlin nie daje się rakowi. "Czuję, że mam teraz cel"

W grudniu zeszłego roku była zawodniczka ogłosiła, że cierpi na agresywną formę raka piersi, co następnie określiła jako "swój największy mecz w życiu". Podzieliła się swoim codziennym życiem w mediach społecznościowych, a w ostatnim czasie udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym trudnym czasie.

- W pewnym sensie możesz się trochę wstydzić, że jesteś chora. Byłam żwawą i aktywną dziewczyną, która uwielbiała trenować i tak dalej. Zmieniasz się, nie masz tyle energii. Jeśli podzielisz się tym w jakiś sposób, może uda ci się uzyskać zrozumienie w pewnych sytuacjach – mówi cytowana przez portal gp.se.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Po chemioterapii dwa tygodnie temu usunięto jej zarówno piersi, jak i trzy węzły chłonne, a także jajniki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się raka. - Zapytałam, czy umrę. Odpowiedzieli mi, że robią to właśnie po to, żebym nie musiała – powiedziała Rohlin.

Teraz czeka na informację, czy rak się rozprzestrzenił i mówi, że jest szczęśliwa, ale zaniepokojona kolejnymi wiadomościami i nadchodzącą następną operacją. W tym samym czasie, gdy toczy własną walkę z rakiem, chce przekazać innym kobietom to, jak ważne są regularne badania. Przypomnijmy, że guza można wykryć samemu, ściskając piersi. To właśnie w taki sposób Rohlin zorientowała się, że może być chora.

Nie będzie zgrupowania kadry Rosji. Niedorzeczne tłumaczenie. Przez wojnę odpocznąNie będzie zgrupowania kadry Rosji. Niedorzeczne tłumaczenie. Przez wojnę odpoczną

- Sama znalazłam swojego guza i czuję, że mam teraz jakiś cel, żeby dotrzeć do kobiet, żeby poczuły swoje piersi i poznały je. Może naprawdę mnie to uratowało – mówi.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Co roku w naszym kraju zapada na niego ponad 18 500 kobiet i ponad 6600 umiera z jego powodu. Jednak wcześnie wykryty jest uleczalny. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. 

Więcej o: