"Bild": Lewandowski poinformował Bayern o decyzji. "Pokerowa zagrywka. Klub pod ścianą"

Robert Lewandowski nie przedłuży kontraktu z Bayernem Monachium - poinformował dziennik "Bild". Według niemieckich dziennikarzy decyzja polskiego napastnika jest ostateczna, ale nie musi oznaczać, że 33-latek pożegna się z klubem już tego lata.

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim w roli głównej trwa w najlepsze. Już od dłuższego czasu media spekulują na temat odejścia Polaka z Bayernu Monachium i rzeczywiście im bliżej zakończenia sezonu, tym więcej na to wskazuje. Szczególnie że 33-latek wciąż nie przedłużył obowiązującego tylko do czerwca 2023 roku kontraktu z bawarskim klubem.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Lewandowski zdecydował. Bayern Monachium pod ścianą

Według najnowszych informacji uzyskanych przez dziennik "Bild" Robert Lewandowski podjął już ostateczną decyzję ws. przyszłości i nie przedłuży umowy z Bayernem Monachium. - To pokerowa zagrywka - piszą niemieccy dziennikarze.

Zdaniem Niemców Polak jest zdecydowany na transfer do FC Barcelony i poinformował już o tym klub kilka dni temu. To jednak wciąż nie oznacza, że Bawarczycy wydadzą zgodę na odejście napastnika już latem. Z medialnych doniesień wynika, że władze Bayernu mają na stole ofertę z Katalonii w wysokości około 35-40 milionów euro, ale mogą się też zdecydować na zatrzymanie Lewandowskiego i oddanie go za darmo dopiero latem 2023 roku. 

Ostateczna decyzja w klubie jeszcze nie zapadła, ale według "Sport1" Lewandowski naciska na władze Bayernu, aby pozwoliły mu odejść już latem. W FC Barcelonie na Polaka czeka trzyletni kontrakt, na mocy którego mógłby zarobić nawet 35 milionów euro rocznie

Robert Lewandowski w tym sezonie znów może się pochwalić fantastycznymi statystykami. W 45 rozegranych dotychczas spotkaniach w barwach Bayernu Monachium zdobył 49 bramek i zaliczył siedem asyst. 

Więcej o: