Anglia traci dwóch piłkarzy. Zmieniają reprezentację

Jak donoszą angielskie media, dwóch reprezentantów Anglii do lat 21 może zmienić narodowe barwy przed mistrzostwami świata w Katarze. Chodzi o Eddiego Nketiaha oraz Calluma Hudson-Odoiego.

Obaj piłkarze ze względu na pochodzenie mają uprawnienia do gry w reprezentacji Ghany. Zdaniem "Football London" zawodnicy zdecydują się na zmianę barw narodowych po to, aby mieć większe szanse na grę podczas nadchodzącego mundialu.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Hudson-Odoi i Nketiah zmienią reprezentacje?

W 2020 roku FIFA zmieniła zasady dotyczące zmieniania barw narodowych. Federacja dopuściła możliwość zmiany reprezentacji graczom, którzy mają na koncie nie więcej niż trzy występy w seniorskiej reprezentacji danego kraju. Dodatkowo miałyby to być mecze rozegrane przed ukończeniem 21. roku życia. Na zmianie przepisu może skorzystać Callum Hudson-Odoi, który ma na koncie trzy mecze w seniorskiej reprezentacji Anglii, a teraz rozważa występy dla Ghany.

W nieco innej sytuacji jest Eddie Nketiah. 22-letni piłkarz Arsenalu dotychczas ani razu nie wystąpił w drużynie seniorów. Jest za to rekordzistą jeśli chodzi o strzelone bramki w zespole Anglii do lat 21. Nketiah zdobył 16 bramek w 17 występach. Według informacji portalu 442gh.com napastnik odebrał już ghański paszport i niebawem stanie się już pełnoprawnym kandydatem do gry w reprezentacji tego kraju.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Cios dla reprezentacji Anglii

Strata tych dwóch utalentowanych zawodników byłaby sporym zmartwieniem dla sztabu pierwszej drużyny angielskiej. Choć selekcjoner Gareth Southgate ma sporo opcji choćby w ataku, na którym występują obaj zawodnicy, to w przypadku kontuzji Anglik będzie miał mniejsze pole manewru podczas powołań do drużyny.

Z kolei przejście graczy do kadry Ghany oznaczałoby podniesienie konkurencji w afrykańskiej drużynie. Z pewnością ucieszyłoby to selekcjonera Otto Addo. Ghana na mundialu zagra w grupie H, w której zmierzy się z Portugalią, Urugwajem oraz Koreą Południową.

Eddie Nketiah w tym sezonie w barwach Arsenalu wystąpił w 25 meczach i zdobył 9 bramek. Z kolei Callum Hudson-Odoi gra w Chelsea. W bieżących rozgrywkach rozegrał 28 spotkań, w których zdobył 3 bramki.

Więcej o: