Michniewicz wyjawia: Krystian Bielik będzie trenował z polskim klubem

- Bielik wróci do rodzinnego Konina i z tamtejszym Górnikiem będzie się przygotowywał do zgrupowania - zdradził Czesław Michniewicz w rozmowie z portalem Interia. Zawodnik Derby County musiał się na to zdecydować, aby dostać powołanie na czerwcowe mecze Ligi Narodów.

Już za pięć dni Czesław Michniewicz ogłosi listę powołanych zawodników na swoje drugie zgrupowanie w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Rozpocznie się ono pod koniec maja, a w jego trakcie nasi kadrowicze rozegrają aż cztery spotkania Ligi Narodów UEFA. Rozpoczną od starcia z Walią (1.06), a następnie zmierzą się z Belgią (8.06), Holandią (11.06) i ponownie z Belgią (14.06). 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Selekcjoner reprezentacji Polski zdradził w rozmowie z portalem Interia, ilu zawodników zamierza powołać na najbliższe zgrupowanie. - Mam już w głowie szkielet składu na czerwiec, ale bardzo rozbudowany. Zamierzam powołać równie szeroką kadrę jak w marcu, czyli około 30 piłkarzy - powiedział Czesław Michniewicz

Jakub RzeźniczakJakub Rzeźniczak wydał rozpaczliwy apel. "Nie mam już sił zmagać się z nieprawdą"

Bielik walczy o powołanie na czerwcowe zgrupowanie. "Wróci do Konina"

Na liście powołanych ma się znaleźć miejsce dla Krystiana Bielika, który przechodzi w ostatnim czasie bardzo trudne chwile. Jego Derby County nie udało się dokonać cudu i wywalczyć utrzymania w Championship, a on sam nie zagrał w ostatnich trzech meczach. Po raz ostatni pojawił się na boisku 18 kwietnia. Rozegrał wtedy 64 minuty w przegranym 0:1 meczu z Queens Park Rangers.

- Rozmawiałem z Bielikiem i on ma taki problem, że skończyli już sezon. Do przyjazdu na zgrupowanie musi gdzieś trenować, po tym jak odpocznie kilka dni, by wyleczyć delikatny uraz mięśniowy - powiedział Czesław Michniewicz. Selekcjoner zdradził jednak, że 24-latek znalazł już sobie miejsce, w którym będzie podtrzymywał rytm treningowy.

- Bielik wróci do rodzinnego Konina i z tamtejszym Górnikiem będzie się przygotowywał do zgrupowania. Wiadomo, że to dość niska liga, ale Krystian musi coś robić, zanim nie dołączy na zgrupowanie kadry - podkreślił 52-letni szkoleniowiec. Górnik Konin zamyka obecnie tabelę wielkopolskiej IV ligi i na siedem kolejek przed końcem rozgrywek traci aż 20 punktów do bezpiecznego miejsca.

UEFA ogłosiła sędziów finałów pucharów. UEFA ogłosiła sędziów finałów pucharów. "Nie" dla Szymona Marciniaka

Krystian Bielik stracił większość sezonu z powodu kolejnego zerwania więzadeł. Z tego powodu rozegrał tylko 15 spotkań w Championship, w których zdobył jedną bramkę.

Więcej o: