Infantino zapowiada kontynuację gry FIFA. Konkurencja dla EA Sports FC

- Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie najlepszą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej - zapowiedział prezes FIFY Gianni Infantino. Światowa organizacja zdecydowała się zakończyć współpracę z Electronic Arts i zająć się produkcją własnej gry.

Po prawie 30 latach Electronic Arts i FIFA zakończyły współpracę, jeżeli chodzi o produkcję popularnej gry symulującej rozgrywkę w piłkę nożną. Kolejna jej odsłona: FIFA 23 będzie ostatnią pod tą nazwą, którą wyprodukuje EA. W kolejnych latach gra będzie nosiła nazwę EA Sports FC.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Julian Nagelsmann i Hasan Salihamidzić"Bild": Spięcie na linii Nagelsmann - Salihamidzić. Trener Bayernu sfrustrowany

Na brak porozumienia pomiędzy stronami zanosiło się już od jakiegoś czasu. Jak podaje "New York Times" FIFA oczekiwała od EA dwukrotności obecnej rocznej płatności za udzielane licencję. Obecny kontrakt wynosił 150 milionów dolarów, choć trudności w negocjacjach pojawiały się nie tylko na tym polu.

FIFA chce odbić nowy rynek. Gianni Infantino ogłasza

Sam rebranding produkcji EA nie zmieniłby zbyt wiele na rynku gier, jednak FIFA ma nadzieję na przeprowadzenie rewolucji. Organizacja chce bowiem stworzyć własną grę pod nazwą dotychczas używaną przez EA. Jej premiera miałby odbyć się w 2024 roku. - Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie najlepszą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej - powiedział prezes FIFY Gianni Infantino, cytowany przez "NYT". - To będzie jedyny, globalny i oryginalny tytuł - dodał.

Decyzja organizacji nie jest zaskakująca z kilku powodów. Po pierwsze FIFA dążyła do uzyskania nowych źródeł dochodów, co zdecydowanie generowała produkcja EA. Zajmujący się kwestiami marketingowymi dziennikarze dodają również, że dzięki temu nazwa FIFA wróci do organizacji.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Britain Soccer Premier LeagueGerrard wybrał najlepszych pomocników na świecie. Sześć nazwisk

Wcześniej często kojarzyła się ona właśnie z grą, a nie ze samym sportem i piłkarzami występującymi w rozgrywkach organizowanych m.in. przez FIFĘ. Jeżeli chodzi o finanse to w przeciągu minionych dwóch dekad FIFA, produkowana jeszcze przez EA, wygenerowała ok. 20 miliardów euro dochodu ze sprzedaży.

Więcej o: