UEFA wybrała organizatora drugiego finału Ligi Konferencji Europy. Historyczny moment

We wtorek odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, podczas którego wybrano miejsce, w którym zostanie rozegrany finał drugiej edycji Ligi Konferencji Europy. Decydujące starcie odbędzie się w stolicy Czech, co dla tego kraju jest historycznym momentem.

Tegoroczne rozgrywki Ligi Konferencji Europy są pierwszą edycją trzecich pod względem prestiżu zmagań pucharowych w Europie. Za dwa tygodnie dowiemy się, kto będzie pierwszym zwycięzcą. W finale, który 25 maja odbędzie się w Tiranie, zagrają AS Roma i Feyenoord Rotterdam.

Zobacz wideo Vuković jest pewny: Runjaić trenerem Legii. "Większego potwierdzenia nie trzeba"

Zbigniew Boniek i Jerzy BrzęczekBoniek wyprowadził mocny cios. Porównał Wisłę Kraków do San Marino

Pierwszy europejski finał w Czechach. Praga gospodarzem finału Ligi Konferencji Europy

We wtorek odbyło się posiedzenie UEFA, w trakcie którego Komitet Wykonawczy ogłosił plany dotyczące drugiej edycji Ligi Konferencji Europy. Mecz decydujący o trofeum w sezonie 2022/23 odbędzie się 7 czerwca 2023 roku na Eden Arena w Pradze. Obiekt, na którym na co dzień występuje Slavia Praga może pomieścić 19 370 kibiców.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

To historyczny moment, bowiem nigdy wcześniej w Czechach nie odbył się finał europejskich rozgrywek. Najważniejszym jak dotąd spotkaniem o europejskiej randze, które zostało rozegrane na obiekcie w Pradze, był Superpuchar Europy w 2013 roku. Bayern Monachium wówczas pokonał po serii rzutów karnych Chelsea.

Znamy komplet gospodarzy finałów europejskich pucharów

Czeski dziennik "Blesk" przekazał nieco więcej szczegółów na temat procesu wyboru organizatora finałowego meczu Ligi Konferencji Europy w sezonie 2022/23. W gronie potencjalnych kandydatów, poza Czechami, znajdowały się również Izrael, Grecja, Słowacja, Cypr i Irlandia Północna.

Odsiecz dla Milika prosto z Neapolu. Koulibaly wspomina wspólne treningiOdsiecz dla Milika prosto z Neapolu. Koulibaly wspomina wspólne treningi

Ogłoszenie miejsca rozegrania finału kolejnej edycji LKE oznacza, że znamy już komplet gospodarzy finałów europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Decydujące starcie w Lidze Mistrzów odbędzie się 10 czerwca 2023 roku na Ataturk Olimpiyat Stadium w Stambule, natomiast finał Ligi Europy zaplanowano na 31 maja 2023 roku na obiekcie Puskas Arena w Budapeszcie.

Więcej o: