Ależ to byłby mecz. Wieczysta planuje hitowy sparing. Zaskoczenie to mało powiedziane

To może być jeden z najbardziej zaskakujących sparingów, jakie można było sobie wyobrazić. Reprezentacja Kataru, gospodarz mundialu, najpewniej będzie szlifować formę w Austrii i w ramach sparingu może zagrać z 4-ligową Wieczystą Kraków.

Rozpoczynające się w listopadzie mistrzostwa świata zapowiadają się niezwykle ciekawie. Reprezentacja Kataru, gospodarz turnieju, będzie miała przed swoimi rywalami sporo tajemnic. Mistrzowie Azji w ostatnich latach pokonywali między innymi Szwajcarię czy Ekwador, ale jednocześnie potrafili przegrać z drużynami Liechtensteinu czy Curacao.

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii"

Pierre-Emerick AubameyangShow Aubameyanga i Dembele. Barcelona bliżej wicemistrzostwa. Araujo w szpitalu

Europejskie przygotowania Kataru

Swój debiut na mundialu Katarczycy zanotują 21 listopada, kiedy to w pierwszym grupowym spotkaniu zagrają z Ekwadorem. W kolejnych dniach zmierzą się z Senegalem i Holandią. Już teraz wiadomo, że azjatycka reprezentacja, której selekcjonerem jest Felix Sanchez Bas będzie się przygotowywać do turnieju w Europie.

W lipcu i sierpniu Katarczycy odbędą zgrupowanie w Austrii, a dokładniej w okolicach Salzburga. Niewykluczone, że bazą treningową gospodarzy mundialu będzie Leogang, czyli miejscowość, w której w poprzednich sezonach do rozgrywek przygotowywała się Legia Warszawa.

Tak jak wszyscy pozostali uczestnicy mistrzostw świata, Katar w ramach przygotowań do turnieju rozegra kilka sparingów. Obecnie tamtejsza federacja jest na etapie ustalania swojego letniego kalendarza. Niewykluczone, że wśród klubowych przeciwników znajdzie się zaskakujący rywal z Polski.

Katar zagra z Wieczystą Kraków?

Jak informuje TVP Sport, formę Katarczyków przed listopadowymi mistrzostwami świata może sprawdzić... Wieczysta Kraków. W prowadzonej przez Franciszka Smudę 4-ligowej drużynie występuje kilku byłych reprezentantów Polski (Sławomir Peszko i Radosław Majewski), czy też znany z ekstraklasowych boisk Thibault Moulin.

Klub z Krakowa może rozegrać sparing z gospodarzem mundialu w połowie lipca. Na ten moment nie są znane szczegóły, jednak rozmowy na ten temat mają być na zaawansowanym etapie.

Britain Soccer Premier LeagueLiverpool nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Anglii. Choć zaczęło się źle

Wieczysta Kraków jest wyraźnym liderem tabeli w grupie zachodniej małopolskiej czwartej ligi. Po 26. kolejkach zespół Franciszka Smudy z 71 punktami na koncie pewnie dąży do awansu do trzeciej ligi.

Więcej o: