Kowalczyk spotkał dyrektora Barcelony. "Strzeliłem zdjęcie, zapytałem o Lewandowskiego"

Wojciech Kowalczyk został uhonorowany pamiątkową koszulką przez Real Betis. Były reprezentant Polski wyjaśnił w "Kanale Sportowym", dlaczego na niej znalazł się numer "672". Zdradził także, o czym rozmawiał z dyrektorem FC Barcelony.

"Jakiś meczyk mnie czeka za chwilę" - napisał Wojciech Kowalczyk na Twitterze na kilka chwil przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Realem Betis a FC Barceloną. Były reprezentant Polski pojawił się na Estadio Benito Villamarin, gdzie spotkał się z przedstawicielami swojego dawnego klubu. Kowalczyk otrzymał pamiątkową koszulkę, którą wręczył mu prezes Angel Haro. Na koszulce znajdował się numer 672.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Sprawa numeru na koszulce Kowalczyka była bardzo wyjątkowa. Niektórzy łączyli je ze słynnym "711", czyli liczbą połączeń, które Czesław Michniewicz wykonał z "Fryzjerem". - Nie, nie są to połączenia z "Fryzjerem". To akurat numer określający, którym debiutującym zawodnikiem byłem w Betisie w oficjalnym meczu. Akurat przypadł mi numer 672. Na początku zrobił się chaos, ale wiem przez kogo. Jest na ramce specjalna etykieta, która wyjaśnia, dlaczego akurat ten numer - zdradził Wojciech Kowalczyk w rozmowie z "Kanałem Sportowym".

Kowalczyk rozmawiał z dyrektorem FC Barcelony. "Zapytałem o Lewandowskiego"

Kowalczyk opowiedział także o swoim spotkaniu z dyrektorem sportowym FC Barcelony. - Byłem na loży prezydenckiej, był też Mateu Alemany. Strzeliłem sobie z nim zdjęcie, zapytałem także o Lewandowskiego. Ale nie zdradzę, co mi powiedział - dodał były reprezentant Polski.

Wojciech Kowalczyk występował w Realu Betis w latach 1994-1997, kiedy strzelił 14 goli w 62 meczach we wszystkich rozgrywkach. Były reprezentant Polski był częścią zespołu, który najpierw awansował do Pucharu UEFA (obecnie Liga Europy), a w ostatnim sezonie wywalczył awans do Pucharu Zdobywców Pucharów. Real Betis nie był jedynym klubem z Hiszpanii, który reprezentował Kowalczyk, ponieważ w pierwszej części sezonu 1997/1998 grał dla Albacete, a sezon kończył jako piłkarz Las Palmas.

Więcej o: