Nowy trener Manchesteru United zaakceptował pierwszy transfer

Utalentowany bramkarz Elyha Harrison od nowego sezonu będzie graczem Manchesteru United. To pierwszy transfer angielskiego klubu, zatwierdzony przez Erika ten Haga, który zastąpi Ralfa Rangnicka na stanowisku trenera.

Erik ten Hag od nowego sezonu będzie menadżerem Manchesteru United. Mimo wszystko obecny trener Ajaxu Amsterdam zapewniał ostatnio, że myśli o swojej aktualnej drużynie. – Koncentruję się teraz na Ajaxie, a nie na Manchesterze United – podkreślił holenderski szkoleniowiec. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

16-letni bramkarz pierwszym transferem Erika ten Haga

Najnowsze wieści przeczą jednak tym zapewnieniom. "The Sun" podaje bowiem, że ten Hag zaakceptował pierwszy transfer do angielskiego klubu. Chodzi o 16-letniego Elyha Harrisona. To uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy. Markę wyrobił sobie w drużynie U18 w League Two, grając dla Stevenage.

Talent w wieku zaledwie 15 lat dołączył do kadry seniorów na treningi na początku tego sezonu, a potem zanotował szybki postęp. Teraz na profilu twitterowym UtdDistrict czytamy, że nastolatek zgodził się na dołączenie do Man Utd. 

Harrison będzie postrzegany w klubie jako bramkarz przyszłościowy. Wciąż numerem jeden na tej pozycji ma być David de Gea. W rezerwie jest jeszcze Dean Henderson.

Ralf Rangnick, który jest aktualnym trenerem United, mówił niedawno, że po tym nieudanym sezonie klub będzie potrzebował sporych zmian w składzie. Wskazywał, że warto będzie pozyskać aż ośmiu piłkarzy, przygotowując się do gruntownej przebudowy zespołu. - Jest oczywiste, że w przypadku wielu zawodników, którym kontrakty wygasają, potrzebujemy wielu nowych. Przypuszczam, że będzie sześciu lub ośmiu nowych piłkarzy. Powinni być najlepszymi zawodnikami, aby wzmocnić jakość składu - stwierdził selekcjoner reprezentacji Austrii. 

Aktualnie Manchester United zajmuje szóste miejsce w lidze z 58 punktami na koncie po 37. spotkaniach. Ich przewaga nad siódmym West Hamem to trzy punkty, ale zespół Moyesa rozegrał jeden mecz mniej. Szóste miejsce gwarantuje drużynie grę w Lidze Europy w przyszłym sezonie. Angielscy dziennikarze podkreślają, że podopieczni Rangnicka skończą sezon z najniższą w historii liczbą punktów w Premier League.

Więcej o: