Oscar Julian Ruiz oskarżony o molestowanie. FIFA rusza z dochodzeniem

Jak ustalił dziennik "The Guardian", FIFA prowadzi dochodzenie w sprawie oskarżeń o molestowanie seksualne kolumbijskich sędziów przez znanego instruktora Oscara Juliana Ruiza. Były arbiter międzynarodowy miał wykorzystać co najmniej 11 osób.

Oscar Julian Ruiz to były sędzia międzynarodowy, arbiter w trakcie mistrzostw świata 2002, 2006 i 2010 r. Po zakończeniu kariery  w 2011 r. został instruktorem FIFA w Kolumbijskiej Federacji Piłkarskiej (FCF). Był jedną z najważniejszych osób, które odpowiadały za wyszkolenie tamtejszych arbitrów. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Poważne oskarżenia wobec władz kolumbijskich sędziów. FIFA zajmie się sprawą

Na jaw wyszły wstrząsające fakty na temat nadużyć, których miał się dopuszczać Ruiz w trakcie pracy w roli instruktora. Brytyjski "The Guardian" ujawnił, że Kolumbijczyk został oskarżony o nadużycia seksualne wobec 11 osób. Zarzuty są mocne, bo zgłosiło się ponad 30 świadków tych wydarzeń. Takie same zarzuty usłyszał także szef komisji sędziowskiej FCF Imer Machado. 

Divock OrigiAC Milan rusza po napastnika Liverpoolu. Ma być pierwszym wzmocnieniem

To nie pierwszy raz kiedy przeciwko Ruizowi stawiane są tego typu oskarżenia. W 2019 r. badano sprawę rzekomego gwałtu na nieletnim oraz molestowania trzech sędziów. Wtedy sprawa została umorzona przez sąd z powodu zbyt małej liczby dowodów. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oscar Julian Ruiz stanowczo zaprzecza. - Żadne z tych oskarżeń nie jest zgodne z prawdą - powiedział Kolumbijczyk, cytowany przez "The Guardian". - Przetrwałem 16 lat jako sędzia międzynarodowy i nigdy nie zostałem skazany. Przeprowadziłem ponad 200 międzynarodowych turniejów, kursów, seminariów z instruktorami sędziowania z całego świata i nigdy nie zostałem nawet oskarżony - podkreślił. 

Patryk Szysz i Luquinhas w meczu Legia Warszawa - Zagłębie LubinPatryk Szysz odchodzi z Zagłębia. Podpisał kontrakt z nowym klubem

Własne postępowanie w sprawie skandalu w kolumbijskim środowisku sędziowskim wszczęła już także FIFA. - Przyjęliśmy do wiadomości przekazane informacje i możemy potwierdzić, że niezależny Komitet ds. Etyki FIFA zajmuje się obecnie tą sprawą. Na tym etapie to wszystko - poinformował rzecznik ds. Etyki. 

Więcej o: