Szymański najlepszy, Krychowiak mizerny. Grecy ocenili Polaków za derby Aten

W niedzielę w 33. kolejce greckiej Superligi AEK Ateny bezbramkowo zremisował z Panathinaikosem. W meczu zagrali Grzegorz Krychowiak oraz Damian Szymański. Dziennikarze ocenili ich występy.

W niedzielę AEK Ateny na własnym stadionie podejmował Panathinaikos. Gospodarze mieli niewielką przewagę, ale ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W spotkaniu od pierwszych minut zagrali Grzegorz Krychowiak oraz Damian Szymański

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Polacy ocenieni przez greckich dziennikarzy. Dobry mecz Szymańskiego, gorszy Krychowiaka

Greckie media oceniły polskich piłkarzy po meczu. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Damian Szymański. "Najlepszy zawodnik AEK-u w całym spotkaniu. Świetnie sobie radził nawet po zmianie Hajisafiego. Miał siłę, żeby grać przez całe 90 minut i rozgrywać piłkę" - napisał portal sdna.gr, który wystawił Polakowi ocenę 8. Ta sama strona oceniła także występ Grzegorza Krychowiaka. W jego przypadku nie było już tak dobrze. Grecy wystawili mu zaledwie 4. "Zdecydowanie najgorszy występ Polaka do tej pory. Nie tylko nie pomagał w konstruowaniu akcji, ale popełniał także łatwe błędy, przez które Panathinaikos dochodził do groźnych sytuacji" - czytamy. 

Kibice Bayernu Monachium pokazali, co myślą o pomyśle UEFAProtest kibiców Bayernu przeciwko pomysłowi UEFA. "Nie dla miliardów euro"

Grzegorz Krychowiak przeniósł się do AEK-u z Krasnodaru w marcu na zasadzie wypożyczenia. Powodem była inwazja Rosji na Ukrainę. Polski pomocnik był jednym z pierwszych piłkarzy, którzy zdecydowali się na taki krok. W barwach greckiego klubu do tej pory rozegrał sześć meczów, w których strzelił gola i zaliczył asystę. Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka naszego reprezentanta. Sportday.gr podaje, że AEK chciałby go zatrzymać i jest gotowy zaoferować Polakowi najwyższy kontrakt w zespole, dzięki któremu zarabiałby 1.5 miliona euro rocznie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mecz z Panathinaikosem był kluczowy dla AEK-u w kontekście walki o europejskie puchary. Po remisie sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. Klub reprezentantów Polski na trzy spotkania przed końcem rozgrywek zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 53 punktów po 33 kolejkach. Do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach traci dwa punkty. 

Pogoń ma już nowego, zagranicznego trenera. Pogoń ma już nowego, zagranicznego trenera. "Nie chcę nic więcej zdradzać"

Więcej o: