Rosjanie reagują na sprzedaż Chelsea. "Duża lekcja"

- Sytuacja z Chelsea to dla nas duża lekcja. Zawsze mówiliśmy, że oligarchowie powinni wydawać swoje pieniądze w Rosji - powiedział Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu, cytowany przez sport-express.ru.

Era Romana Abramowicza w Chelsea już się zakończyła. Klub oficjalnie poinformował, że konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego porozumiało się z rosyjskim oligarchą i zapłaci za klub ponad cztery miliardy funtów. Aby transakcja stała się faktem, pozostało jedynie uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Rosjanie reagują na sprzedaż Chelsea. "To dla nas lekcja"

Dmitrij Swiszczow, przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Kultury Fizycznej i Sportu wypowiedział się na temat sprzedaży Chelsea. Zdaniem rosyjskiego posła jego kraj może wynieść z tej historii coś dobrego. - To jest dla nas duża lekcja. Zawsze mówiliśmy, że pieniądze powinny być wydawane w Rosji. Oligarchowie, którzy chcą rozwijać sport, powinni inwestować w nasze kluby i w naszych sportowców. Potrzebujemy tutaj takich inwestorów, jak Roman Abramowicz - powiedział.

- Jeśli Roman Abramowicz będzie mógł wypłacić pieniądze z zablokowanego konta, to mamy nadzieję, że wyda je na rosyjski sport, sztukę lub cokolwiek innego - dodał Swiszczow, cytowany przez portal sport-express.ru. Obecnie Abramowicz zmaga się ze sporymi problemami finansowymi, przez co nie jest w stanie m.in. opłacać rachunków w firmie ochroniarskiej.

Co dalej z Romanem Abramowiczem? Rosyjski oligarcha chciałby pozostać w świecie sportu, a w ostatnich tygodniach media informowały o tym, że Abramowicz mógłby zostać właścicielem tureckiego Goztepe SK, ale klub zdementował te informacje. Hiszpańscy dziennikarze z kolei informowali o tym, że Rosjanin mógłby kupić Valencię od Petera Lima.

Więcej o: