Szewczenko był piłkarzem, trenerem, a teraz chce zostać właścicielem klubu

Nowy rozdział Andrija Szewczenki. Były znakomity piłkarzy, a potem szkoleniowiec reprezentacji Ukrainy miałby zostać właścicielem Pescary. Właśnie rozpoczął rozmowy na temat przejęcia większościowego pakietu akcji włoskiego klubu.

Jak informuje calciomercato.com, były szkoleniowiec Genui jest już po rozmowach z obecnym właścicielem włoskiego klubu - Daniele Sebastianim. Obaj panowie rozmawiali na temat warunków sprzedaży Pescary, a w środę, 4 maja piłkarz obejrzy z trybun mecz z Grubbio.  Nie wiadomo, czy 45-latek sam chciałby przejąć klub czy stoi na czele grupy inwestorów. Według włoskich mediów cała operacja jest już na zaawansowanym poziomie. 

Zobacz wideo ZAKSA melduje się w finale PlusLigi. Bohater meczu komentuje: Każda moja obecność na boisku oznacza kłopoty ZAKSY

Szewczenko był przymierzany do polskiej kadry

Szewczenko od października 2021 roku do stycznia 2022 roku był trenerem włoskiej Genoi. Drużyna spisywała się źle i klub zrezygnował z usług Ukraińca. Legenda ukraińskiej piłki była łączona m.in. z objęciem stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, ale ta rola przypadła Czesławowi Michniewiczowi.

- Szewczenko był poważnym kandydatem, ale nie stosowałbym podziałów na kandydata numer 1, 2 czy 3. W przypadku Ukraińca poważną przeszkodą okazał się kontrakt z Genoą. Nie chciałem dłużej czekać - mówił w rozmowie z Interią szef PZPN, Cezary Kulesza

Przyszły klub Szewczenki gra w... trzeciej lidze

Szewczenko w latach 2016-2021 trenował drużynę narodową naszych wschodnich sąsiadów. Podczas Euro 2021 dotarł z nią do 1/4 finałów. Pescara zajmuje aktualnie piąte miejsce w Serie C. Jej wartość rynkowa wyceniania jest na około sześć milionów euro.

Więcej o:
Copyright © Agora SA