Szewczenko był piłkarzem, trenerem, a teraz chce zostać właścicielem klubu

Nowy rozdział Andrija Szewczenki. Były znakomity piłkarzy, a potem szkoleniowiec reprezentacji Ukrainy miałby zostać właścicielem Pescary. Właśnie rozpoczął rozmowy na temat przejęcia większościowego pakietu akcji włoskiego klubu.

Jak informuje calciomercato.com, były szkoleniowiec Genui jest już po rozmowach z obecnym właścicielem włoskiego klubu - Daniele Sebastianim. Obaj panowie rozmawiali na temat warunków sprzedaży Pescary, a w środę, 4 maja piłkarz obejrzy z trybun mecz z Grubbio.  Nie wiadomo, czy 45-latek sam chciałby przejąć klub czy stoi na czele grupy inwestorów. Według włoskich mediów cała operacja jest już na zaawansowanym poziomie. 

Zobacz wideo ZAKSA melduje się w finale PlusLigi. Bohater meczu komentuje: Każda moja obecność na boisku oznacza kłopoty ZAKSY

Katastrofa TorinoJedna z największych tragedii w historii piłki nożnej. Nikt nie przeżył katastrofy

Szewczenko był przymierzany do polskiej kadry

Szewczenko od października 2021 roku do stycznia 2022 roku był trenerem włoskiej Genoi. Drużyna spisywała się źle i klub zrezygnował z usług Ukraińca. Legenda ukraińskiej piłki była łączona m.in. z objęciem stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, ale ta rola przypadła Czesławowi Michniewiczowi.

- Szewczenko był poważnym kandydatem, ale nie stosowałbym podziałów na kandydata numer 1, 2 czy 3. W przypadku Ukraińca poważną przeszkodą okazał się kontrakt z Genoą. Nie chciałem dłużej czekać - mówił w rozmowie z Interią szef PZPN, Cezary Kulesza

"La Gazzetta dello Sport": Jan Bednarek na liście życzeń Napoli

Przyszły klub Szewczenki gra w... trzeciej lidze

Szewczenko w latach 2016-2021 trenował drużynę narodową naszych wschodnich sąsiadów. Podczas Euro 2021 dotarł z nią do 1/4 finałów. Pescara zajmuje aktualnie piąte miejsce w Serie C. Jej wartość rynkowa wyceniania jest na około sześć milionów euro.

Więcej o: