Krystian Bielik zdobył bramkę sezonu w Derby. Cudowne trafienie [WIDEO]

Krystian Bielik nie ma za sobą udanego sezonu w Championship. Jego Debry spadło, a Polak przez większość część sezonu leczył kontuzje. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że jego trafienie przeciwko Birmingham City została uznana w klubie za bramkę sezonu.

Krystian Bielik zdobył piękną bramkę w meczu przeciwko Birmingham City w meczu 29. kolejki Championship. Derby County przegrywało 1:2 w doliczonym czasie. Wówczas zespół Krystiana Bielika otrzymał rzut wolny po faulu na jednym ze swoich zawodników. Bielik wykorzystał zamieszanie po dośrodkowaniu w polu karnym i huknął z przewrotki nie do obrony. Polak wpadł w objęcia kolegów z drużyny i zapewnił Derby jeden punkt.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Screen/ TwitterBournemouth z awansem do Premier League. Wybuch radości piłkarzy i kibiców [WIDEO]

Teraz trafienie reprezentanta Polski zostało uznane za klubowe trafienie sezonu w Derby County. Klub poinformował o tym za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Polak odebrał już statuetkę za zwycięstwo.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Championship. Trudny sezon Krystiana Bielika

Za Krystianem Bielikiem bardzo trudny sezon. Były piłkarz Arsenalu rozpoczął rozgrywki od leczenia urazu, którego nabawił się jeszcze w styczniu 2021 roku. Polak miał zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i do rywalizacji wrócił dopiero w listopadzie.

Roman AbramowiczAbramowicz się rozmyślił. Domaga się wielkich pieniędzy za sprzedaż Chelsea

Podczas wyżej opisanej akcji bramkowej Polak nabawił się lekkiej kontuzji barku. Kilka tygodni temu jego Derby County spadło do trzeciej ligi. Bielik nie ma więc za sobą udanych rozgrywek, a nagroda za gola sezonu wydaje być się jedynie pocieszeniem, ale też godnym pożegnaniem z zespołem Wayne Rooneya. Wiele wskazuje bowiem na to, że Polak zmieni klub.

Bielik rozegrał w tym sezonie piętnaście spotkań w barwach Derby, w których strzelił jednego gola. Derby zajmuje 22. miejsce w tabeli Championship. 

Więcej o: