Gabriel Slonina mógł trafić do Chelsea. Kolejka chętnych po polskiego bramkarza

Gabriel Slonina był blisko Chelsea, ale transfer pokrzyżowały sankcje nałożone na klub. Włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano podaje, że młodym bramkarzem interesuje się kilka klubów.

Gabriel Slonina przykuwa coraz większą uwagę piłkarskich skautów. 17-latek z polskimi korzeniami dostawał już powołanie do reprezentacji Stanów Zjednoczonych, ale nie zdążył w niej zadebiutować. Sytuację chce wykorzystać Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec reprezentacji wyznał w Kanale Sportowym, że powoła Słoninę na czerwcowe zgrupowanie. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Słonina mógł przejść do Chelsea. Transfer zablokowały sankcje. 

Młody bramkarz wzbudza zainteresowanie wielu zagranicznych klubów. Ciekawe informacje podał włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano. Jego zdaniem Slonina mógł trafić do Chelsea. "Nie tylko Chelsea jest w wyścigu o podpis Gabriela Sloniny. Angielski klub był bliski pozyskania bramkarza przed nałożonymi sankcjami, ale nad jego pozyskaniem pracuje wiele czołowych europejskich zespołów. Słonina jest blisko podjęcia decyzji o następnym klubie" - napisał dziennikarz na Twitterze. 

Londyński klub nie mógł przeprowadzać żadnych transakcji przez sankcje nałożone na jej właściciela Romana Abramowicza w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gabriel Slonina rozgrywa bardzo dobry sezon w Chicago Fire. Młody bramkarz w błyskawiczny sposób wygrał rywalizację o miejsce w składzie zespołu z MLS. Na ten moment Slonina rozegrał dziewięć meczów i zaliczył pięć czystych kont. Chicago Fire po dziewięciu kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli konferencji wschodniej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.