"LGdS": Rafaela Pimenta ma przejąć imperium Mino Raioli po jego śmierci

Minęło zaledwie kilka dni od śmierci cenionego agenta piłkarskiego Mino Raioli, a już trwają spekulacje kto przejmie jego biznes. Według najnowszych doniesień włoskich mediów zastąpić Raiolę ma Rafaela Pimenta, jego wieloletnia prawniczka.

Mino Raiola zmarł 30 kwietnia 2022 roku w szpitalu w Mediolanie po długiej walce z chorobą płuc. Przez wiele lat był cenionym na rynku agentem piłkarskim. Współpracował z wieloma znanymi zawodnikami między innymi ze Zlatanem Ibrahimovicem, Mario Balotellim czy Erlingiem Haalandem. Teraz wiele wskazuje na to, że zastąpi go Rafaela Pimenta.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Włoskie media: Pimenta zastąpi Mino Raiolę

Jak podaje "La Gazzetta dello Sporto" zgłoszonym spadkobiercą imperium Mino Raioli jest prawniczka Rafaela Pimenta, która współpracowała z agentem przez wiele lat i jest szanowanym prawnikiem na rynku.

Co dalej z biznesem Mino Raioli? Zlatan Ibrahimović wkracza do gryCo dalej z biznesem Mino Raioli? Zlatan Ibrahimović wkracza do gry

Pimenta zna osiem języków, co z pewnością może ułatwić jej poruszanie się po rynku transferowym. W przeszłości pracowała między innymi dla zespołu antymonopolowego założonego przez prezydenta Brazylii Fernando Hernique Cardoso, a także pomagała Rivaldo i Cesarowi Sampaio przy założeniu klubu Guaratinguetà w stanie Sao Paulo.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Zaufana osoba Raioli

Rafaela Pimenta pracowała z Mino Raiolą od osiemnastu lat. Była jedną z najbardziej zaufanych partnerów biznesowych agenta. Oprócz niej u boku Raioli pracowały jeszcze trzy osoby, w tym jego kuzyn Vincenzo Raiola. Teraz zdaniem włoskich mediów to właśnie Pimenta odziedziczyła imperium Mino Raioli. Zwłaszcza że była ona jedyną osobą, której Raiola powierzył część udziałów w fimie One, która zarządzała piłkarzami.

APMino Raiola nie żyje. Agent piłkarskich gwiazd miał 54 lata

Choć póki co Pimenta będzie zarządzała firmą Raioli, to nie wiadomo jak sprawy potoczą się w kolejnych latach. Być może biznes ojca przejmą dzieci zmarłego agenta. Jak podają włoskie media, teraz skupiają się na nauce i o swojej przyszłości zadecydują w późniejszym okresie.

Mino Raiola współpracował między innymi z Erlingiem Haalandem, Gianluigim Donnarummą, Paulem Pogbą. W jego grupie znajdowali się jeszcze tacy piłkarze jak: Matthijs de Ligt, Marco Verratti, Stefan De Vrij, Hirving Lozano, Moise Kean, Alessio Romagnoli czy Ryan Gravenberch.

Więcej o: