Transfer Lukaku? Napastnik może odejść z Chelsea już po sezonie

Zaledwie jeden sezon - tyle czasu może potrwać ponowna przygoda Romelu Lukaku z Chelsea. Belgijski napastnik, który nie zdołał powtórzyć swojej dyspozycji strzeleckiej z Interu Mediolan może po sezonie przenieść się do Bayernu Monachium - informują niemieckie media.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu władze Chelsea postawiły sobie za cel sprowadzenie klasowego środkowego napastnika, który zagwarantuje dwucyfrową liczbę bramek. Wybór padł na Romelu Lukaku, który po znakomitym sezonie w Interze Mediolan wrócił na Stamford Bridge po siedmiu latach przerwy.

Zobacz wideo Drugie dno w zatrudnieniu Lewandowskiego? "Nikt się z tym nie kryje"

Jose Mourinho i piłkarze LazioRzymska kłótnia w Serie A. Lazio atakuje Jose Mourinho

Lukaku nieskuteczny w Chelsea

Belg kosztował Chelsea aż 113 milionów euro, dlatego też pokładano w nim wielkie nadzieje. Nic jednak z tego nie wyszło - Lukaku nie przypomina siebie jeszcze z poprzedniego sezonu, a liczba zmarnowanych przez niego sytuacji strzeleckich sprawiła, że kibice szybko przestali widzieć w nim lidera formacji ofensywnej.

Niewykluczone, że po zaledwie roku spędzonym w Chelsea belgijski napastnik ponownie zmieni otoczenie. Skala oczekiwań, jak również wysoka kwota transferu w połączeniu z nieskutecznością sprawiły, że media coraz częściej informują o możliwym odejściu Lukaku.

Lukaku następcą Lewandowskiego w Bayernie?

Niemiecki oddział telewizji "Sky Sports" poinformował, że Romelu Lukaku może być uważany za jednego z kandydatów do zastąpienia Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Taki scenariusz mógłby mieć szansę realizacji tylko wtedy, gdyby Polak odszedł z klubu na przykład do FC Barcelony, która wyraża nim zainteresowanie.

UEFA dała kopniaka Rosjanom. Karpina zabolało. UEFA dała kopniaka Rosjanom. Karpina zabolało. "Bezprawie"

Według mediów, Chelsea nie robiłaby przeszkód z oddaniem swojego napastnika, o ile oczywiście do klubu wpłynie odpowiednia oferta. Rzecz jasna teraz nikt nie zapłaci za Belga aż 113 milionów euro, jednak jeśli Chelsea otrzyma około 70-80 milionów, wówczas mogłaby się zgodzić na sprzedaż.

Więcej o: