Thierry Henry krytykuje Arsenal. "Nawet nie pozwolili mu popełnić błędu"

- Nawet nie pozwolili mu popełnić błędu - zarzucił Arsenalowi Thierry Henry, pytany o decyzje angielskiego klubu wobec utalentowanego defensora Williama Saliby. Francuz już kolejny rok przebywa na wypożyczeniu i istnieje szansa, że nie będzie chciał wrócić do ekipy z Londynu.

William Saliba przeszedł do Arsenalu w lipcu 2019 roku za niemal 30 milionów z AS Saint-Etienne i momentalnie został odesłany do tego samego klubu na wypożyczenie. Francuz spędził tam rok i później stołeczna ekipa zdecydowała się na dwa kolejne wypożyczenia gracza. Najpierw do OGC Nice, a następnie do Marsylii, której barw Saliba broni obecnie.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Thierry Henry uderza w Arsenal. "Nawet nie pozwolili mu popełnić błędu"

Legenda Arsenalu Thierry Henry nie może zrozumieć postępowania klubu wobec 21-letniego defensora. Francuz uważa, że brak otrzymania szansy do pokazania się, było błędną decyzją: - Nawet nie pozwolili mu popełnić błędu. Nie miał żadnej szansy, aby walczyć o swoje miejsce w składzie. To, co robi natomiast w Ligue 1 jest niezwykłe, zostało zresztą nagrodzone powołaniem do kadry Francji - stwierdził, cytowany przez goal.com.

Brak zdecydowania Arsenalu wobec Saliby może skutkować odwróceniem się zawodnika od klubu z Premier League. W jego obecnym zespole Olympique’u Marsylia powodzi mu się bowiem bardzo dobrze i ekipa z południowej części Francji zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, na co czeka 21-latek.

- Chcę pokazać się z jak najlepszej strony, na wypadek gdybym tu już nie wrócił. Staram się jednak nie myśleć zbyt wiele o mojej przyszłości, choć bardzo chętnie tu wrócę, bez względu na wszystko. Marsylia to mój klub. Nie mogę sobie wyobrazić jaka atmosfera będzie panowała na stadionie podczas meczów Ligi Mistrzów – powiedział Saliba.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomimo młodego wieku Saliba może pochwalić się sporym doświadczeniem w piłce seniorskiej. Do tej pory rozegrał 107 spotkań w seniorskich drużynach Marsylii, AS Saint-Etienne oraz OGC Nice. Zadebiutował już także w dorosłej reprezentacji Francji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.