Wieczysta Kraków się wzmacnia. Tym razem w gabinetach. Nowy dyrektor

Wieczysta Kraków się wzmacnia, ale tym razem nie na boisku, a w gabinetach. Nowym dyrektorem IV-ligowego klubu został były działacz Wisły Kraków Zdzisław Kapka.

Wieczysta idzie jak burza. Drużyna Franciszka Smudy w tym sezonie ma 21 wygranych i jest o krok od awansu do III ligi. W kadrze nie brakuje znanych nazwisk, jak Sławomir Peszko, Thibault Moulin, Radosław Majewski czy Łukasz Burliga, a zawodnikami dyryguje Franciszek Smuda. Teraz do klubu dołączy kolejne znane nazwisko. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Funkcję dyrektora sportowego Wieczystej obejmie Zdzisław Kapka - informuje weszlo.com. 67-letni były działacz Wisły Kraków, w przeszłości pełnił funkcję m.in. prezesa "Białej Gwiazdy", ale i skauta czy doradcy zarządu. Teraz z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie dbał o rozwój Wieczystej. 

Kim jest Zdzisław Kapka?

Zdzisław Kapka urodził się 7 grudnia 1954 r. W przeszłości był graczem "Białej Gwiazdy", a przez kilka lat jej kapitanem. Wystąpił w czternastu meczach reprezentacji Polski. Oprócz pracy w Wiśle współpracował również m.in. z Górnikiem Łęczna, ŁKS, czy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. 

Po 24 meczach w IV lidze Wieczysta ma na koncie 65 punktów i niemal pewny awans. Pod koniec kwietnia krakowski klub przegrał jednak po raz pierwszy od ponad trzech lat. Zespół Franciszka Smudy sensacyjnie uległ na wyjeździe wiceliderowi Wiślanom Jaśkowice 1:2, a rzut karny zmarnował Sławomir Peszko.

Więcej o: