Prezydent UEFA szokuje. Otwiera furtkę dla rosyjskiej piłki

- Należy wykazać się dobrą wolą i pokazać, że sankcje nie są skierowane przeciwko rosyjskim sportowcom ani przeciwko Rosjanom - mówi Aleksander Ceferin, cytowany przez portal vecer.mk. Prezydent UEFA przyznał także, że trwa debata na temat przyszłości rosyjskich klubów w europejskich pucharach.

W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę władze federacji podjęły decyzję o wykluczeniu reprezentacji Rosji i europejskich klubów ze wszystkich rozgrywek. Przeniesiony do Paryża został także tegoroczny finał Ligi Mistrzów, który początkowo miał się odbyć w Sankt Petersburgu. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

UEFA zmieni stanowisko wobec Rosji? "Sportowcy nie są winni"

Wygląda na to, że twarde stanowisko UEFA zaczyna się zmieniać, ponieważ Ceferin prowadzi już nieco narrację. - Rosyjscy sportowcy czują wobec siebie ograniczenia, chociaż nie są winni tego, co się dzieje. Dlatego należy wykazać się dobrą wolą i pokazać, że sankcje nie są skierowane przeciwko rosyjskim sportowcom ani przeciwko Rosjanom. Sportowcy nie powinni cierpieć - powiedział prezydent federacji, cytowany przez portal vecer.mk.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Właściciel Manchesteru City zdecyduje się przejąć Palermo?Nowa potęga we Włoszech? Właściciele Manchesteru City ostrzą pazury

Aleksander Ceferin zdradził także, że wciąż toczą się rozmowy na temat przyszłości rosyjskich klubów w europejskich pucharach. - UEFA wkrótce podejmie decyzję, czy rosyjskie drużyny będą mogły grać w europejskich rozgrywkach - zapewnił szef federacji. 

David Silva przedłużył kontrakt z Realem Sociedad.David Silva nie kończy kariery. Magiczne ogłoszenie nowego kontraktu

Rosjanie czekają z niecierpliwością na kolejne decyzje UEFA, ale nie zamierzają utrzymywać takiego stanu w nieskończoność. Tamtejsze media coraz częściej mówią otwarcie o możliwej zmianie organizacji na Azjatycką Konfederację Piłkarską (AFC) i branie udział w rozgrywkach na innym kontynencie. 

Więcej o: