Ratcliffe chce kupić Chelsea. Miliarder zamierza pomóc ofiarom wojny

4,25 miliarda funtów - tyle oferuje Sir Jim Ratcliffe za wykupienie Chelsea. Propozycja brytyjskiego miliardera jest rozłożona na dwie części. Ta większa ma zostać przeznaczona na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Chelsea wciąż czeka na nowego właściciela. Proces sprzedaży klubu zdaje się przedłużać w nieskończoność i póki co nie widać, żeby coś miało się zmienić. Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ sankcje nałożone w wyniku wojny w Ukrainie na byłego właściciela Romana Abramowicza coraz bardziej doskwierają obecnie zarządzającym klubem. Na brak ofert na Stamford Bridge nie mogą jednak narzekać.

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Brytyjskie media wciąż informują o nowych podmiotach próbujących się włączyć w walkę o Chelsea. Według informacji przekazywanych przez Sky Sports w ostatnich dniach odrzucona została oferta współwłaściciela Boston Celtics i Atalanty Bergamo - Stephena Pegulicy, więc w grze zostali już tylko były prezes Liverpoolu i British Airways Sir Martin Broughton oraz współwłaściciel LA Dodgers Todd Boehly. 

ScreenSkandal po meczu Wisły Kraków. Brzęczek patrzy z szerszej perspektywy

Kolejna gigantyczna oferta za Chelsea. "Londyn powinien mieć klub, który odzwierciedla rangę miasta"

W poniedziałek dość niespodziewanie do wspomnianej dwójki dołączył kolejny poważny gracz - Sir Jim Ratcliffe. Znany brytyjski miliarder przekazał za pośrednictwem rzecznika specjalne oświadczenie, w którym informuje, że złożył ofertę za Chelsea w wysokości aż 4,25 miliarda funtów!

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Sir Jim Ratcliffe, prezes Ineos, złożył formalną ofertę za Chelsea FC w wysokości 4,25 miliarda funtów. 2,5 miliarda funtów zostanie przeznaczone na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie a 1,75 miliarda  na inwestycje bezpośrednio w klub przez następne 10 lat - czytamy w oświadczeniu. - Wierzymy, że klub jest większy niż jego właściciele, którzy są tylko tymczasowymi opiekunami wspaniałej tradycji. Odpowiedzialnymi wobec fanów i całej społeczności.

- Będziemy nadal inwestować w zespół, aby zapewnić najlepszy skład, najlepszych graczy, trenerów i personel na świecie w rozgrywkach zarówno mężczyzn jak i kobiet. Będziemy inwestować w akademię, aby dać utalentowanym młodym ludziom szansę na rozwinięcie się w najlepszych graczy - zapewniono. - Uważamy, że Londyn powinien mieć klub, który odzwierciedla rangę miasta. Taki, który jest traktowany tak samo, jak Real Madryt, Barcelona czy Bayern Monachium. Chcemy, aby Chelsea była takim klubem - dodano.

Mark Shelton i patyczki kosmetyczneKuriozalna kontuzja angielskiego piłkarza. Winny... patyczek kosmetyczny

Sir Jim Ratcliffe jest założycielem giganta chemicznego Ineos i jednym z najbogatszych Brytyjczyków. Jego majątek jest szacowany przez agencję Bloomberga na 11 miliardów funtów. W przeszłości inwestował już w kluby piłkarskie - francuski OGC Nice i szwajcarski FC Lausanne-Sport. 

Więcej o: