Patrice Evra: Sprzedawałem narkotyki, żebrałem przed sklepami, przeszukiwałem śmietniki

Przez niemal 20 lat zawodowej kariery Patrice Evra reprezentował barwy takich klubów, jak Manchester United, Juventus, AS Monaco czy West Ham. Sam Francuz przyznał, że gdyby nie piłka nożna, jego życie byłoby zupełnie inne, bowiem wcześniej "sprzedawał narkotyki i żebrał".

Patrice Evra ponad 2,5 roku oficjalnie zakończył piłkarską karierę. Bez klubu był jednak znacznie wcześniej - pod koniec maja 2018 roku zakończyła się jego przygoda w West Hamie, natomiast ogłoszenie pożegnania się z futbolem pojawiło się dopiero pod koniec lipca 2019 roku.

Zobacz wideo Drugie dno w zatrudnieniu Lewandowskiego? "Nikt się z tym nie kryje" Wybierz serwis

Ronaldo & RangnickManchester United stał się pośmiewiskiem. Pół miliarda w błoto. "Ronaldo musi odejść"

Przerażające początki Evry

81-krotny reprezentant Francji był gościem emitowanego na antenie BBC programu "Freeze the Fear". Evra szczerze przyznał, że początki jego życia nie należały do najłatwiejszych. - Zanim zostałem piłkarzem, często robiłem trzy rzeczy: sprzedawałem narkotyki, żebrałem przed sklepami i sprzedawałem telewizory. Jedno z tych trzech jest kłamstwem: nigdy nie sprzedawałem telewizorów. Tak, miałem wówczas 13 lat i nie kłamię - przyznał.

Francuz następnie zdradził, że gdyby nie piłka nożna, jego dalsze życie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej. - Czasami w nocy przeszukiwaliśmy śmietniki, gdy z McDonald’s wyrzucano zimne hamburgery. Kiedy ojciec opuścił rodzinę, wszystko zaczęło przypominać chaos. Piłka nożna była moim zbawieniem - dodał.

Evra przypomina nastoletnie czasy

W dalszej części wywiadu Evra przypomniał moment, w którym trafił do Włoch. - Przyjechałem do Włoch, gdy miałem 17 lat. Pamiętam, że kiedy przyjechaliśmy, poczęstowali nas jedzeniem. Potem poszedłem do swojego pokoju i zadzwoniłem do mamy. Powiedziałem: "Mamo, tu jest jak w niebie. Ludzie serwują nam jedzenie: dwa widelce z jednej strony, dwa noże z drugiej". To najlepsze wspomnienie w moim życiu - zakończył.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1 w finale Pucharu PolskiPZPN odwołuje się od decyzji Trzaskowskiego ws. flag. Kibice: "Ze święta piłkarskiego nici!"

Po pierwszych krokach w juniorskiej piłce w młodzieżowych zespołach PSG i Marsala 1912, w 1999 roku Evra trafił do włoskiego Calcio Monza, w którym spędził tylko rok. Następnie wrócił do ojczyzny i grał w OGC Nice i AS Monaco. W 2006 roku trafił do Manchesteru United, w którym święcił największe sukcesy. Po ośmiu latach na Old Trafford Evra grał jeszcze w Juventusie, Olympique Marsylia i West Hamie.

Więcej o: