Roy Keane wróci na ławkę? Może zostać trenerem polskiego bramkarza

Brytyjskie media poinformowały, że Roy Keane już niebawem może wrócić na ławkę trenerską. 50-latek jest wymieniany w gronie głównych kandydatów do objęcia szkockiego Hibernianu, w którego barwach występuje polski bramkarz Maciej Dąbrowski.

W 2006 roku Roy Keane zakończył swoją długą i udaną karierę piłkarską jako zawodnik Celticu Glasgow. Kilka miesięcy później zadebiutował w roli trenera Sunderlandu, jednak jego przygoda w tej roli była znacznie mniej udana, niż za czasów, gry sam biegał po boisku.

Zobacz wideo Rostkowski: Piłka nożna ma tego dość. Cały stadion widział, tylko nie sędzia

Długa przerwa Roy'a Keane'a od pracy w roli trenera

Irlandczyk był trenerem Sunderlandu przez niemal 2,5 roku, prowadząc w tym czasie drużynę w 100 spotkaniach. Następnie, od kwietnia 2009 do stycznia 2011 roku Keane trenował graczy Ipswich Town. Po zwolnieniu z tego klubu były kapitan Manchesteru United nie pełnił już samodzielnej roli szkoleniowca.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W kolejnych latach Irlandczyk kilkukrotnie pełnił rolę asystenta. Miało to miejsce w reprezentacji Irlandii, gdy selekcjonerem był Martin O'Neill, w Aston Villi prowadzonej przez Paula Lamberta, a także w Nottingham Forest, ponownie u boku O'Neilla. Ostatnio Keane najczęściej pojawiał się w roli eksperta telewizyjnego.

Keane negocjuje z Hibernian FC, w którym gra Polak

"The Irish Independent" podaje, że Irlandczyk niebawem ponownie może poprowadził drużynę w roli pierwszego trenera. Keane jest ponoć bliski porozumienia się z władzami Hibernian FC. Byłemu piłkarzowi Manchesteru United nie podoba się jednak fakt, że Ron Gordon, właściciel stołecznego klubu na stałe mieszka w USA.

Jeżeli Keane faktycznie zostanie szkoleniowcem szkockiego Hibernian FC, będzie nowym trenerem Macieja Dąbrowskiego. 24-letni polski bramkarz reprezentuje barwy klubu z Edynburga od 2017 roku, przechodząc przez dwa szczeble młodzieżowe w zespole. Do Szkocji Polak trafił z rezerw Lecha Poznań. W tym sezonie wystąpił w sześciu spotkaniach Premiership, w których trzykrotnie zachowywał czyste konto i wpuścił pięć bramek. Tegoroczna kampania jest pierwszą, w której nasz bramkarz pojawił się na boiskach ligi szkockiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.