Chobłenko strzelił gola i pokazał koszulkę z przekazem ws. Putina

Ołeksij Chobłenko strzelił gola, cieszył się z kolegami z drużyny, po czym podniósł koszulkę i pokazał napis. Jego gest wsparcia został zauważony w Ukrainie.

W środę wieczorem Levadia Tallin mierzyła się na wyjeździe z Narvą Trans. Spotkanie nie należało do szczególnie emocjonujących. Zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Jedynego gola strzelił Oleksij Chobłenko, dla którego był to pierwszy mecz w wyjściowym składzie. 

Zobacz wideo Obóz Lewandowskiego zaszachował Bayern. Klub postawiony pod ścianą [SPORT.PL LIVE #20]

Symboliczna cieszynka Chobłenki. Pokazał napis nawiązujący do Władimira Putina

Po zdobytej bramce Oleksij Chobłenko podbiegł do narożnika boiska i cieszył się z kolegami z drużyny. Następnie podszedł do fotoreportera, podniósł koszulkę i pokazał ukryty pod nią napis. Była to wiadomość zaadresowana do ukraińskiej armii oraz Władimira Putina. "Chwała Zbrojnym Siłom Ukrainy. Putin to faszysta" - napisał piłkarz. Gest Chobłenki szybko został rozpowszechniony w ukraińskim internecie. "Symboliczna radość" - czytamy na UA Futbol

Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainie Chobłenko musiał opuścić swoją ojczyznę. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej podpisał kontrakt z Krywbasem Krzywy Róg. Po wybuchu wojny trafił do Estonii, gdzie na początku marca został wypożyczony do Levadii Tallin. W spotkaniu z Narvą Trans zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu ze stolicy tego kraju. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chobłenko w przeszłości występował także w Ekstraklasie. W sezonie 2017/2018 występował w barwach Lecha Poznań, do którego przeszedł w zimowym okienku transferowym. Na polskich boiskach pokazał się w 12 spotkaniach i strzelił w nich dwa gole. Levadia Tallin po ośmiu kolejkach Premium Liigi zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do liderującej Flory traci dwa punkty.

Więcej o: