Wybuch w kopalni może zagrozić dalszym występom GKS-u Pniówek'74

W kopalni "KWK Pniówek" w Pawłowicach, w której w środę w nocy doszło do wybuchu metanu, zatrudnionych jest sześciu zawodników trzecioligowego klubu piłkarskiego GKS Pniówek'74. Na szczęście piłkarzy nie było w pracy w chwili eksplozji. Ta tragedia może zagrozić dalszej działalności zespołu.

W nocy z wtorku na środę w kopalni "KWK Pniówek" w Pawłowicach doszło do wybuchu metanu. W wyniku eksplozji zginęły cztery osoby, 21 zostało przewiezionych do szpitala, a kilka nadal pozostaje zaginionych. Chwilę przed dziewiątą rano strażacy musieli przerwać akcję ratunkową, ponieważ istniało zagrożenie ponownym wybuchem. Jak poinformowała później Jastrzębska Spółka Węglowa, doszło do drugiej eksplozji - bardziej niebezpiecznej.  

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Trudne chwile piłkarzy GKS-u Pniówek'74

Tragedia na Górnym Śląsku poruszyła całą Polskę. Wybuch szczególnie dotknął piłkarzy GKS-u Pniówek'74. Sześcioro zawodników oraz troje członków sztabu zespołu jest zatrudnionych w kopalni, w której doszło do eksplozji. Na szczęście w chwili wybuchu żaden z piłkarzy nie był na zmianie. Wszyscy oprócz jednej osoby pracują od rana, by móc zdążyć na popołudniowy trening

Anglicy oszukują, by zdobyć bilety. Niemieccy dziennikarze alarmująAnglicy oszukują, by zdobyć bilety. Niemieccy dziennikarze alarmują

Działalność kopalni ma dla drużyny szczególne znaczenie, o czym poinformował Kamil Dawid, redaktor strony internetowej klubu, w rozmowie z portalem "SportoweFakty".

- Tylko dzięki niej sobie radzimy i możemy być tak wysoko. Jej władze pomagają finansowo. Utrzymanie zespołu na tym poziomie rozgrywkowym jest trudne, a już od trzynastu lat jesteśmy w III lidze - powiedział Dawid.

Na Facebooku GKS-u Pniówek'74 zamieszczono słowa wsparcia dla bliskich ofiar tragedii. "Klub GKS Pniówek 74 Pawłowice składa serdeczne kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar. Słowa wsparcia kierujemy także w stronę poszkodowanych w wypadku. Głęboko wierzymy, że akcja ratunkowa zakończy się pomyślnie. Święta Barbaro miej ich w opiece!" - pisze napisano

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Stadion GKS-u KatowiceNiecodzienny widok w Katowicach. Dom mieszkalny na placu budowy stadionu GKS-u

Na wydarzenia w Pawłowicach zareagowali również siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Klub jest silnie powiązany z przemysłem górniczym. 

"W związku z tragedią w KWK #Pniówek składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinom, najbliższym oraz kolegom górników, którzy zginęli w kopalni. Łączymy się w bólu z całym środowiskiem górniczym i modlimy się o to, by prowadzona akcja ratownicza zakończyła się pomyślnie" - napisano na Twitterze. 

Więcej o: