Niemiecki futbol w żałobie. Nie żyje Joachim Streich, "Gerd Mueller ze Wschodu"

W wieku 71 lat zmarł Joachim Streich, do którego należy rekord pod względem liczby występów i strzelonych bramek w koszulce NRD. Jego rodzina wyznała, że w ostatnich tygodniach był leczony z powodu zaawansowanej anemii.

Streich był rekordzistą pod względem liczby strzelonych bramek (55) i rozegranych meczów (102) w koszulce narodowej NRD. Zagrał w reprezentacji na mistrzostwach świata w 1974 roku, strzelając dwa gole w czterech spotkaniach. W karierze klubowej z kolei dla Magdeburga i Hansy Rostock strzelił łącznie 229 bramek.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Streich żegnany przez swoje byłe kluby

Podczas gry w FC Magdeburg w latach 1975-1985 Streich trzykrotnie zdobył Puchar FDGB - drugi najważniejszy tytuł mistrza kraju w piłce nożnej NRD. "Jesteśmy oszołomieni i opłakujemy naszą legendę klubu Joachima Streicha, który zmarł dzisiaj w wieku 71 lat po krótkiej, poważnej chorobie" - napisano na profilu klubu na Twitterze.

W oświadczeniu na swojej stronie Hansa Rostock pochwaliła nie tylko "doskonałe umiejętności piłkarskie", ale także "jego prostolinijność i szczerość". "Zawsze będzie pamiętany ze swojego otwartego i bezpośredniego zachowania – a jego rekordy zawsze będą częścią ksiąg historii niemieckiego futbolu" – oświadczył klub z drugiej ligi.

Streich otrzymał przydomek "Gerd Mueller ze Wschodu", który nawiązywał do najlepszego strzelca RFN, z którym dzielił reputację jednego z najlepszym napastników tamtych lat. Zaczynał jako zawodnik swojej rodzinnej drużyny Aufbau Wismar, która połączyła się z inną lokalną drużyną, Motor Wismar.

Więcej o:
Copyright © Agora SA