Krzysztof Piątek w potrzasku? Może wrócić do Berlina

Krzysztof Piątek może opuścić Fiorentinę już po zakończeniu obecnego sezonu. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze "Tuttosport", którzy spekulują, że ekipa z Florencji nie wykupi reprezentanta Polski z Herthy Berlin, a ich uwaga przeniesie się na innego napastnika z Serie A.

Krzysztof Piątek odżył po powrocie do Serie A i w Fiorentinie ponownie zaczął trafiać do bramek rywali. Reprezentant Polski po 11 spotkaniach w barwach ekipy z Florencji zdobył sześć bramek. W barwach niemieckiej ekipy Piątek trafił zaledwie 13 razy w 58 starciach. Okazuje się, że być może niedługo będzie musiał wrócić do Berlina.

Zobacz wideo To największa siła Meksyku. To może sprawić Polakom kłopoty na MŚ

Co dalej z Krzysztofem Piątkiem? Fiorentina obserwuje włoskiego napastnika

Kunszt polskiego napastnika niejednokrotnie podkreślał trener Fiorentiny - Vincenzo Italiano. Jeszcze niedawno podczas konferencji prasowej mówił, że Piątek jest profesjonalistą, a dodatkowo potrafi się również dobrze odnaleźć nie tylko w samym polu karnym, ale także poza nim. Nie jest jednak pewne, czy Fiorentina zdecyduje się na wykup Piątka z Herthy Berlin (Polak jest obecnie wypożyczony z możliwością wykupu). Właściciele klubu po opuszczeniu go przez znakomicie spisującego się Duszana Vlahovicia zapewne chcieliby mieć w swojej kadrze napastnika jego pokroju, lub niemal równie dobrego.

Legendarny skoczek zastanawia się nad przyszłością. 'Jego wyniki były niezadowalające'Gregor Schlierenzauer chce ratować klub piłkarski. "Pociąga za sznurki"

Według dziennikarzy "Tuttosport" sprowadzeni w poprzednim okienku transferowym Piątek i Arthur Cabral nie są tego zagwarantować. Italiano chciałby bowiem mieć w swojej kadrze atakującego, który jest w stanie zapewnić przynajmniej 20 goli w jednym sezonie. Uwaga Fiorentiny przeniosła się zatem na reprezentanta Włoch i napastnika Torino - Andreę Belottiego.

Włoch już od jakiegoś czasu jest typowany do opuszczenia Torino i zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Obecnie Fiorentina wydaje się być do tego odpowiednim miejscem. Po przejęciu klubu przez amerykańskiego biznesmena o włoskim pochodzeniu – Rocco Commisso, ekipa z Florencji robi postępy i obecnie rywalizuje z m.in. z Lazio i Romą o zakończenie sezonu na miejscach, gwarantujących grę w europejskich pucharach.

Piątek nie znalazł się w kadrze Fiorentiny w dwóch ostatnich meczach Serie A. Polski napastnik wrócił bowiem ze zgrupowania kadry z kontuzją. Atakujący dostał natomiast powołanie na dzisiejsze starcie (16.04) z Venezią.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Matty CashMatty Cash wybrał Tymoteusza Puchacza. Już widzi go w Premier League

Fiorentina zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie A i traci dwa punkty do szóstego Lazio. W obecnej kolejce ekipa z Florencji zmierzy się z wcześniej wspomnianą Venezią, a później czekają ją starcia przeciwko Juventusowi (w ramach pucharu Włoch) oraz Salernitanie.

Więcej o: