Kapitan Rosji: Byłem zaskoczony wypowiedziami polskich piłkarzy

- Sytuacja jest dość trudna, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać - mówi o stanie rosyjskiego futbolu Gieorgij Dżykija, cytowany przez portal Sport24.ru. Kapitan reprezentacji Rosji skrytykował także postawę Polaków w sprawie baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że rosyjskie kluby i reprezentacje zostały wykluczone z międzynarodowych rozgrywek. FIFA pozwoliła także zawiesić kontrakty zagranicznym zawodnikom, którzy występowali na co dzień w Priemjer Lidze. Póki co mogą przenieść się do innego klubu na wypożyczenie do końca sezonu. 

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

"Byłem zaskoczony wypowiedziami polskich piłkarzy". Dżykija szczerze o walkowerze w barażach

Wykluczenie jest szczególnie dotkliwe dla rosyjskich piłkarzy, którzy mogą teraz rozgrywać tylko mecze między sobą. Jest to dla nich problematyczne, ponieważ nie podnoszą w ten sposób swoich umiejętności. - Mało kto chce cały czas trenować i grać mecze między sobą. Sytuacja jest dość trudna, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać - powiedział kapitan reprezentacji Rosji Gieorgij Dżykija, cytowany przez portal Sport24.ru.

Jednak najbardziej Rosjan zabolało wykluczenie z baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Reprezentacja Rosji została ukarana walkowerem w pierwszym meczu barażowym z Polską, która awansowała w ten sposób bezpośrednio do finału. Władze rosyjskiej federacji starały się jeszcze odwoływać do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), ale bezskutecznie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Gieorgij Dżykija przyznał, że był bardzo zawiedziony postawą Polaków, którzy najgłośniej domagali się wykluczenia Rosjan. - Byłbym zainteresowany grą z Lewandowskim. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zaskoczony wypowiedziami piłkarzy reprezentacji Polski przed decyzją w tej sprawie. Oczywiście myślę, że posunęli się trochę za daleko w swoich wypowiedziach w tym zakresie - zakończył obrońca reprezentacji Rosji.

Reprezentacja Polski w finale baraży pokonała Szwecję 2:0 i awansowała na mundial po raz dziewiąty w historii. W drodze losowania Polacy trafili do grupy C z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem.

Więcej o: