Krystian Bielik w akcji i lider pokonany. Derby County jeszcze walczy [WIDEO]

Derby County niespodziewanie pokonało Fulham 2:1 i jeszcze walczy o utrzymanie w Championship. Klub Krystiana Bielika ma jednak na to czysto matematyczne szanse.

Była 73. minuta meczu na Pride Park, kiedy po zagraniu z prawej strony i sporym zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki wbił Abdul-Nasir Adarabioyo. Fulham, choć prowadziło na wyjeździe z Derby County 1:0, to przegrało i jeszcze nie zapewniło sobie awansu do Premier League

Goście mieli na to szansę po piątkowym zwycięstwie Luton z Nottingham Forest (1:0). Zespół Marco Silvy szansy jednak nie wykorzystał, a wynik meczu oznacza, że Derby ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w lidze.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek zespół Wayne'a Rooney'a zajmuje 22. miejsce w tabeli i do bezpiecznej pozycji traci dziewięć punktów. Oznacza to, że Derby musi nie tylko wygrywać swoje mecze, ale liczyć też na potknięcia Reading.

Derby jeszcze walczy o utrzymanie

W piątek do tego jednak nie doszło, bo zespół ten nieoczekiwanie wygrał na wyjeździe z Sheffield United 2:1. Tego samego dnia wieczorem Derby uratowało się rzutem na taśmę.

W meczu z Fulham zespół Rooney'a przegrywał od 20. minuty. Goście przeprowadzili ładną, szybką, zespołową akcję, którą wykończył przyszły zawodnik Liverpoolu - Fabio Carvalho. Gospodarze wyrównali tuż po przerwie. Z lewej strony podał Lee Buchanan, a z bliska bramkę zdobył zaledwie 19-letni Luke Plange.

Warto dodać, że akcję bramkową gospodarzy zaczął Krystian Bielik. Polak zdecydował się na ładne podanie otwierające na prawą stronę do Nathana Byrne'a. Boczny obrońca Derby w ekwilibrystyczny sposób zagrał do Buchanana, który asystował Plange'owi. Niedługo później padła decydująca, samobójcza bramka.

Bielik rozegrał w tym meczu 84 minuty. Nasz pomocnik został zmieniony przez Louie'ego Sibley'a. Spadek Derby prawdopodobnie nie będzie oznaczał, że Bielik w przyszłym sezonie będzie grał na trzecim poziomie rozgrywkowym. Polak cieszy się dobrą opinią w lidze i najpewniej odejdzie z klubu.

Kolejny mecz Derby zagra już w poniedziałek, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Queens Park Rangers. Przypomnijmy, że z powodu problemów finansowych Derby w tym sezonie zostało ukarane odjęciem aż 21 punktów.