Media: Ronaldo ma odejść z Mancheteru United. "Nie pasuje do koncepcji trenera"

Cristiano Ronaldo odejdzie z Manchesteru United? Według doniesień angielskich mediów jest to prawdopodobny scenariusz. Portugalczyk ma się nie znajdować w planach Erika ten Haga, który od nowego sezonu ma przejąć angielską ekipę.

Cristiano Ronaldo powrócił do Manchesteru United na początku obecnego sezonu i wiele wskazuje na to, że Portugalczyk szybko opuści szeregi angielskiej drużyny. Od przyszłego sezonu ekipę czekają spore zmiany, a jedna z nich ma być zmiana trenera. W miejsce Ralfa Rangnicka szykowany jest bowiem Erik ten Hag.

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Jak twierdzi angielski dziennik "Daily Mail", Holender nie chce mieć w swojej kadrze Cristiano Ronaldo i były zawodnik Juventusu ma tego świadomość. Powrót Portugalczyka do Manchesteru United był rzecz jasna hucznie zapowiadany, jednak niektórzy – w tym Wayne Rooney – kwestionują sens tego posunięcia.

Co dalej z Cristiano Ronaldo? Portugalczyk nie pasuje do koncepcji trenera

Ronaldo zdobył co prawda w tym sezonie 18 bramek dla ekipy z Manchesteru, lecz zważając na wysoki kontrakt i jego status, ogólny wkład w drużynę mógłby być większy. "Daily Mail" twierdzi ponadto, że sam styl gry piłkarza nie odpowiada wizji Haga.

Portugalczyk miał już skontaktować się ze swoim agentem, jednak jak zaznaczają angielscy dziennikarze, wątpliwe jest, aby Ronaldo chciał zrezygnować ze swoich zarobków, a co za tym idzie ciężko byłoby znaleźć klub, który będzie w stanie im sprostać.

Kolejną kwestią jest kwota ewentualnego wykupu zawodnika, która zapewne nie będzie mniejsza niż 30 milionów euro. "Daily Mail" dodaje, że zapewne oferty transferowe za piłkarza stopniowo zaczęłyby się pojawiać, lecz ich finalizacja może być już cięższa.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Cristiano Ronaldo łącznie rozegrał dla Manchesteru United 325 spotkań, podczas których zdobył 136 bramki i zaliczył 71 asyst. Podopieczni Rangnicka zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli, znajdując się poza strefą premiowaną grą w europejskich pucharach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA