Piłkarz Dynama Kijów próbował ukryć prawdę o ojcu. Wyleciał z klubu

Dynamo Kijów rozwiązało kontrakt z 18-letnim Arturem Uwarowem. Powodem decyzji ukraińskiego klubu jest fakt, że ojciec piłkarza zasiada w Radzie Ludowej jednej z separatystycznych republik.

Dynamo Kijów zdecydowało się na rozwiązanie kontaktu z 18-letnim Arturem Uwarowem po odkryciu, że ojciec piłkarza – Maksim – jest wiceprzewodniczącym Komitetu Rady Ludowej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej do spraw bezpieczeństwa państwa i obrony, pracy organów ściągania i sądownictwa oraz rządów prawa. Republika Ługańska, jak i Doniecka są tworami stworzonymi przez Rosję i także pod jej kontrolą się znajdują. Unia Europejska decydowała się je natomiast wpisać na listę organizacji terrorystycznych.

Zobacz wideo W Polsce szykuje się siatkarskie święto. Premier ogłosił, że nasz kraj przejmie organizację mistrzostw świata zamiast Rosji

Decydującego o losach spotkania gola strzelił Dima Keda12-letni Dima Keda strzelił zwycięskiego gola dla Szachtara z Lechią. 95. minuta [WIDEO]

Młody zawodnik Dynama nie chciał przyznawać się do związków z ojcem, lecz nie sam fakt jego pochodzenia zadecydował o rozwiązaniu kontraktu: - Nie popieramy "stalinowskich metod", w których syn odpowiada za ojca, ale po otrzymaniu i zweryfikowaniu informacji, kierownictwo klubu zadało piłkarzowi konkretne pytanie o przynależność jego ojca do separatystycznych struktur wojskowych, na które Uwarow od razu odpowiedział pozytywnie – oświadczył klub. Dynamo zaznaczyło również, że ojciec piłkarza, z którym rozwiązano kontrakt, znajduje się na liście wrogów Ukrainy.

Dynamo Kijów rozwiązało kontrakt z młodym piłkarzem. "W naszych strukturach nie ma miejsca dla osób sprzeciwiających się niepodległości Ukrainy"

Powodem rozwiązania umowy z 18-latkiem była zatem jego reakcja na fakt, jaką rolę pełni jego ojciec. – Dynamo Kijów oficjalnie deklaruje, że w strukturze klubu nie ma miejsca dla osób sprzeciwiających się niepodległości, prawości i suwerenności Ukrainy! (…) Dynamo jest wizytówką ukraińskiej piłki nożnej, która wychowała ponad stu reprezentantów kraju. Klub nie przestanie wspierać i pomagać finansowo narodowi ukraińskiemu w straszliwej wojnie z rosyjskim okupantem, gardząc każdym, kto sprzeciwia się niepodległości Ukrainy – można przeczytać w komunikacie.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Stanislaw Czerczesow Legia trenerCzerczesow w końcu skomentował kary dla Rosjan. "Bardzo nieprzyjemny moment"

Piłkarze Dynama kontynuują natomiast swoje charytatywne tournee, podczas których rozgrywają mecze towarzyskie i prowadzą zbiórki na pomoc Ukrainie. Do tej pory ekipa z Kijowa zagrała z Legią Warszawa oraz Galatasaray, a następnie czeka ją starcie z CFR 1907 Cluj.

Więcej o: